Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bu günler geçecek neler geçmedi ki
Bu günler geçecek neler geçmedi ki
Ünlü sanatçı Fatma Girik, iktidarın, belediyelerin halka yardım etmesini yasaklamasına isyan etti. İçini döktü.
Ali Ekber ERTÜRK
Yaşam 6 Mayıs 2020 - 06:30

Ünlü sinema sanatçısı ve Şişli eski Belediye Başkanı Fatma Girik, CHP'li belediyelerin yaptığı yardımların iktidar tarafından engellenmesine tepki gösterdi.

Girik, “Belediyelerin en önemli görevi halka hizmettir. Bu hizmetin engelle karşılaşmasını doğru bulmam. Yardım yapan hangi partiden olursa olsun fark etmez, engellemek çok yanlış” dedi.

‘SÖZCÜ OKUYORUM'

Bodrum'daki evinde annesi ve kız kardeşiyle birlikte salgının bitmesini bekleyen Girik, “Gazete okuyor, TV izliyorum. Gazeteleri okumaya da SÖZCÜ ile başlıyorum” dedi. Girik, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın sık sık kendisini arayarak hatırını sorduklarını da söyledi.

Vatandaşlara corona virüsü uyarılarında da bulunan ünlü sanatçı Fatma Girik, “Hepimizin kurallara uyması gerekiyor. Hem kendi hem de diğer insanların sağlıkları söz konusu. Bilim insanları ne karar aldıysa onlara uymalıyız. Bu günler de geçecek. Bugüne kadar neler geçmedi ki?” diye konuştu.

Son güncelleme: 06:34 - 06.05.2020