Sözcü Plus Giriş
GALERİ Bu küçük pratik bilgiler hayatınızı kurtaracak 15 Şubat 2018 02:57
1 Düğmelerin kopmaması için parlatıcı oje, bayatlayan kekleriniz için bir parça ekmek, gömlek yakaları için saç düzleştiricisi ile düzleştirmek gibi pratik çözümler sizleri fazla uğraştırmadan ve zamanınızı almadan kısa sürede çözüme kavuşacak. Günlük hayatta veya acil durumlarda yapacağınız küçük bir uygulama ile hayatınızı kurtaracak çözümler...
2 Özel günlerde giydiğiniz gömleklerin düğmeleri kopabilir, düşebilir veya kaybolabilir. Bunun için çözüm olarak renksiz oje parlatıcısını gömleğin düğmelerine sürerseniz daha çok sabit kalacaktır.
3 Yapacağınız yemeklerde besin deposu olan sarımsağı soymak bazen zor gelebilir. Kokusu ve soyma işi zahmetli olduğu için pratik bir yöntemi var. Bir boş kavanozun içine sarımsakları koyun ve çalkalayın böylece pratik olacak ve hem kokusu hem de soyması kolay olacaktır.
4 Değişik tatlar, farklı kekler denemek için internette birçok kek tarifleri araştırıyoruz fakat yapılan kekler diğer gün bayatlamaya başlıyor. Bir parça ekmeği kekle aynı poşete veya kutuya koyarsanız kekiniz taze kalacaktır.
5 Aldığınız muzların kararmamasını önlemek çok kolay. Muzun koparıldığı yere streç film sarmanız uzun süre dayanmasını sağlayacaktır .
6 Kolyeniz düğümlenirse o kısma bebek pudrası dökün. Bebek pudrası daha kolay çözülmesini sağlayacaktır.
7 Evinizde veya iş yerlerinizde asmak isteyeceğiniz tablolar için kullandığınız çiviler bazen elinize isabet edebilir. Bir tarak alın ve kullanacağınız çiviyi tarağın arasına yerleştirin ya da çakacağınız çiviyi mandal yardımıyla tutun böylece parmaklarınıza vurmazsınız.
8 Doğradığınız çiğ soğanın tazeliğinin korunması için soğanları koyacağınız tabağı tuzlayın.
9 Bir şeyleri sabitlemek için kullandığınız bantlar kullanılır fakat sonrasında ucu kaçabilir ve bulunması zor olduğu için küçük bir yöntemi var. Eğer bantların ucuna ataç takarsanız bant kolayca açılır ve başka zaman kullandığınızda çabucak açarsınız.
10 Gömlekler askıda veya katlı olsa da yakaları kalkık durabilir. Yakalar için kullanacağınız saç düzleştiricisi, ütü kullanmadığınız günlerde size yardımcı olacaktır.
11 Gün boyunca giydiğiniz ayakkabılar kötü kokabilir, ayaklarınız nemli kalmayabilir işte bunun için bir çözüm var. Eğer ayakkabılarınıza poşet çay koyarsanız kötü kokuyu giderir.
12 Elbiselerin altına giyilen ince külotlu çoraplar kaçabilir veya bir yere takıldığı zaman eskiye dönmez. Pratik çözümü olarak çorabı giymeden önce buzdolabı poşetine koyup bir gece önceden buzdolabına koyarsanız kaçma ihtimali en aza inecektir.
13 Yemeklerin taşmaması için tahta kaşığı tencerenin üzerine yatay şekilde koyun.
14 Eğer parmağınıza kıymık batarsa üzerine olgunlaşmış birkaç dilim muz koyun ve bir bandajla kapatın. Muzdaki enzimler ciltteki yabancı maddenin çıkmasını kolaylaştırır.