Sözcü Plus Giriş

Bu mahallede hiç vakaya rastlanmadı

Mardin'in Midyat ilçesinin kırsal Pelitli Mahallesi'nde şu ana kadar corona virüsü vakasına rastlanmadı. 500 kişinin yaşadığı mahallede vatandaşlar, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyduklarını, misafir kabul etmediklerini söyledi.

Güncellenme: 11:08, 06/05/2021
Bu mahallede hiç vakaya rastlanmadı

Pandemi boyunca corona vakasına rastlanmayan mahallede, cami hoparlörlerinden tedbirlere uyulması yönünde sürekli uyarılar yapılıyor. Mahalle muhtarı ile ileri gelenler de ev ev dolaşarak uyarıda bulunuyor.

Pelitli Mahallesi Muhtarı Mehmet Acar, coronaya yönelik alınan tüm tedbirlere uydukları için vakaya rastlanılmadığını söyledi.

“MİSAFİR KABUL ETMEDİK”

Mahalleliyi sürekli uyardıklarını ve misafir kabul etmediklerini aktaran Acar, “Corona tedbirleri kapsamında verilen talimatları yerine getirdik. İnsanları uyardık ve her zaman uyarıyoruz. Aramıza yabancı sokmadık, misafir kabul etmedik, çarşıya da çok gitmiyoruz. Mahallelileri ikaz ediyoruz. Bu uyarılarımıza herkes uydu. Onun için bu süreci güzel atlattık” dedi.

“ÇOĞUMUZ AKRABAYIZ AMA ARAMIZA MESAFE KOYDUK”

Mahallede oturan Mahsun Akan ise mahalleliler dışında kimseyle temasta bulunmadıklarını ifade ederek, “Bütün uyarılara ve talimatlara uyuyoruz, tedbirlerimizi alıyoruz. Şehre gittiğimizde yine maskeli ve mesafeli korunarak işlerimizi görüyoruz ve hemen dönüyoruz. İnsanların içinde gezmiyoruz. Çoğumuz akrabayız ama yine birbirimize mesafe koyarak konuşup sohbet ediyoruz. Çevre köylerin çoğu karantinaya alındı ama bizim köyümüze bugüne kadar hastalık bulaşmadı” diye konuştu. (DHA)

İlginizi ÇekebilirYüzlerce kadın dini tören için coronayı hiçe saydıYüzlerce kadın dini tören için coronayı hiçe saydıİlginizi ÇekebilirHakim coronaya yenildi, bebeği yoğun bakımdaHakim coronaya yenildi, bebeği yoğun bakımda