Bülent Emrah Parlak, Dikili’deki çocuk istismarına büyük tepki gösterdi

Oyuncu Bülent Emrah Parlak, Dikili'de bir yurtta çocukların cinsel istismarına isyan etti! Ünlü oyuncu sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla korkunç olaya tepkisini gösterdi. Küpeli gençlere, sokakta öpüşenlere saldıranlara, mini etekli kızları sözleriyle baskılayanlara ve cinsiyet ayrımcılığı yaparak cinayet işleyenlere seslenen Parlak, "Yine çocuklara tecavüz edilmiş. Çok babayiğitseniz buyrun" yazdı.

Bülent Emrah Parlak, Dikili’deki çocuk istismarına büyük tepki gösterdi

Sosyal konulara duyarlılığıyla bilinen ve cesur paylaşımlarıyla dikkat çeken oyuncu Bülent Emrah Parlak, İzmir'in Dikili ilçesindeki Özel Miyase Yılmaz Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu'nda kalan 9 öğrencinin cinsel istismara maruz bırakılmasına sosyal medya hesabında tepki gösterdi.

Dehşete düşüren istismar olayına yönelik dün Dikili’de bir eylem gerçekleştirildi ve gerici eğitim veren yurtların kapatılması çağrısında bulunuldu.

Ömer Faruk E. isimli görevlinin öğrencilere cinsel istismarı 12 yaşındaki mağdur çocuğun yaşadıklarını annesine anlatmasıyla ortaya çıkmıştı. Korkunç olayın açığa çıkmasının ardından başlatılan soruşturmada, polis yurtta kalan 20’ye yakın çocukla görüştü. Pedagog ve psikolog eşliğinde yapılan görüşmelerde, 3 çocuk E.’nin kendilerine cinsel istismarda bulunduğunu açıkladı. zanlının cep telefonu ve bilgisayarında yapılan incelemede ise çocuklara ait fotoğraflar ele geçirildi.

Tutuklanan Ömer Faruk E’nin ifadesinde, “Öğrencilerin din dersine de giriyordum. 12 yaşındaki bir çocukla 2 defa cinsel ilişki yaşadım. 12 yaşındaki diğer çocuk ile kendi rızası ile birlikte oldum. WhatsApp konuşmalarından da anlaşıldığı gibi çocuk beni ilişkiye girmek için çağırdı. İddia edildiği gibi diğer çocukla ilişkim hiç olmadı” dediği öğrenildi.

İşte tüm bu yaşananların ardından Bülent Emin Parlak, sosyal medyadan bir çağrı yaptı ve birçok konuda duyarlılık gösterenleri, çocukların cinsel açıdan istismar edilmesi gibi son derece hassas meselelerde de duyarlı olmaya çağırdı.

İşte Parlak’ın o tweet’i..

bulenttwieet