Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bursa’da tırmandıkları yamaçtan inemeyen gençler böyle kurtarıldı
Bursa’da tırmandıkları yamaçtan inemeyen gençler böyle kurtarıldı
Bursa'da doğa programlarına özenen iki arkadaş, yamaca tırmanıp, mahsur kaldılar.
Yaşam 16 Nisan 2016 - 14:25

Bursa’da dere kenarında yürürken yamaca tırmanan ve inemeyen iki genç arama ve kurtarma ekipleri tarafından kurtarıldı. Yamaca çıkıp inemeyen gençler televizyonda izledikleri doğa ile mücadeleyi içeren programlarında etkisinde kaldıklarını söylediler.

Bursa’da bu sabah balık tutup doğa yürüyüşü yapmak isteyen 16 yaşındaki Batuhan Yıldırım ile arkadaşı 17 yaşındaki Muhammet Sağlam tırmandıkları 8 metrelik yamaçtan inemeyince jandarma ve AFAD’tan yardım istediler: İki genç ekipelrin uzun süren uğraşları sonucu çıktıkları yamaçtan indirildiler.

Merkez Osmangazi İlçesi’nde Emek Nezih Gencer Ortakokulu son sınıf öğrencisi olan Batuhan Yıldırım bu sabah lÖztumur Lisesi birinci sınıfa giden arkadaşı Muhammet Sağlam ile derede balık tutup doğa yürüyüşü yapmak için Hüdevandigar Mahallesi’ne bisikletleriyle geldi. Bisikletlerini burada ağaca bağlayan iki arkadaş daha sonra dere boyunca yürüyüş yaptı. Yaklaşık 5 kilometre sonra 8 metrelik yamaca tırmananan Batuhan Yıldırım ile Muhammet Sağlam buradan inemeyince cep telefonları ile 110 itfayie ekiplerini arayıp yardım istedi.

İtafaiyenin de bilgilendirmesi ile belirtilen adrese AFAD, Nilüfer Arama ve Kurtarma (NAK) ile AFAD ekipleri giderek yamaçta mahsur kalan iki genci yaklaşık bir saat süren çalışmanın ardından kurtardı. Yamaca tırmanırken televizyonda izledikleri doğa ile mücadeleyi içeren programlarında etkisi kaldıklarını söyleyen Batuhan Yıldırım, “Yamaca çıkınca inemedik. Arkadaşım Muhammet Sağlam bir ara düşüyordu. Sonunda yardım istedik” dedi.

Son güncelleme: 14:36 - 16.04.2016