Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çağla’dan kızlara destek
Çağla’dan kızlara destek
Yüzlerce kız arasından seçildiler...
Yaşam 6 Nisan 2016 - 03:14

Kız çocukları küçük yaşlardan itibaren yeteneklerini geliştirebilsinler, özgüvenli ve bağımsız yetişkin kadınlar olabilsinler diye yürütülen ‘girl empowerment' (kızların güçlendirilmesi) projesi Türkiye'de de başladı.

Yaşları 8 ile 12 arasında değişen projenin yüzü Ayşe, Lal, Lea ve Ecrin yüzlerce aday arasından seçilerek Çağla Kubat'la bir araya geldi.

YAŞITLARINA ÖRNEK OLACAKLAR

‘Güç Sizde Kızlar' projesi başarılarını kanıtlamış dört kız çocuğuyla kız çocuklarının yeteneklerini, başarılarını yüceltecek ve yaşıtlarına ilham verecek. 2015 Türkiye Jimnastik Şampiyonası birincisi Ecrin (8), Gediz Nehri'ni temizlemek üzere bir robot tasarlayan Ayşe Beril (12), başarılı bir keman sanatçısı olan Lâl (9) ve eskrim şampiyonu Lea (12) Çağla Kubat'la birlikte verdikleri pozlarla yaşıtlarına örnek olacaklar.

HAYALLERE ULAŞMAK iÇiN

6-12 yaş arası kız çocuklarının ileride hayallerine ulaşabilmelerine yönelik projeyi Türkiye için, Amerika'da da ünlü sunucu Ellen DeGeneres'la farkındalık yaratma çalışmaları sürdüren GapKids yerelleştirdi. Projenin Türkiye'deki yüzü, milli sörfçü, yeni anne Çağla Kubat ve başarılarını kanıtlamış dört kız çocuğu oldu.