Çatalca Akalan Atatürk ilk ve Ortaokulu açıldı

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün tarafından 46 gün gibi kısa bir sürede yaptırılan Akalan Atatürk İlk ve Ortaokulu'nun açılışı İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta’nın da katılımıyla gerçekleşti.

Çatalca Akalan Atatürk ilk ve Ortaokulu açıldı

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün iş birliği ile yapılan Akalan Atatürk İlk ve Ortaokulu düzenlenen resmi törenle açıldı. 1952 yılı yapımı 4 derslik ve bir anaokulundan oluşan Akalan İlkokulu'nun yerine 20 derslikten oluşan yeni bir bina yapılırken ortaokulun da eklendi. Yeni binada öğrencilerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak kütüphane ve bilgisayar odası da yer alıyor.
Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün işbirliği ile yapılan okulun inşaatına 6 Temmuz 2017'de inşaatına başlanan okul 2017-2018 eğitim ve öğretim dönemine yetiştirerek 46 gün gibi kısa bir sürede tamamlandı.

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara: “Okulumuz hayırlı uğurlu olsun”

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, “Bugün burada hep birlikte bu güzel eseri açmak için bir araya geldik. Akalan'ımıza yaptırmış olduğumuz ilk ve ortaokulu hep birlikte açacağız. Atatürk İlk ve Orta Okulumuz milli eğitim camiasına, ilçemize, ilimize, çocuklarımıza, velilerimize hayırlı olsun” dedi.
Konuşmasına “Türkiye'de bir rekora da imza atarak 46 günde bu binayı tamamladık. 8 derslikli bir okul yapacaktık, başkanım hızını alamadı 20 derslikli bir okul yaptık” diyerek devam eden Başkan Kara, “Ben emeği geçen başta Büyükçekmece Belediye Başkanımın şahsına, çalışan arkadaşlarımıza huzurlarınızda Akalan Mahallesi adına, Çatalca adına, Milli Eğitim camiası adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün: “Ölene kadar eğitimin emrindeyim”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün yaptığı konuşmada, “Güzel bir okul oldu, emeği geçen bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Benim belediyeciliğim çok uzun, yani bir ömür yakın. 17 yaşında başladık 42 yıl oldu. Hayatımın bütün kesiminde hep okullarla iç içe oldum. Hiçbir şey yapamasam kayıt zamanı gidip Küçükçekmece Lisesi'nde öğrenci kayıtları yapardım. Sonra bu görevlere gelince bolca okul yapmaya başladık. Paramız mı vardı, yok. Becerimizi kullanıp, vatandaşımızı adapte ediyoruz memleketimizin hakiki ve önemli meselesi eğitim davasıdır deyip sazı elimize alınca gönül teline dokunmaya çalışıyoruz. Birçok vatandaşımızı bu şekilde okul yapmaya, cami yapmaya, diğer sosyal alanda halkın ortak kullanım alanı olan belediye başkanlarının görevi olmayan işlerde vatandaşımızı ortak yapmaya, problemleri birlikte çözmeye gayret ettik. Bu sene 4 okul, dünya gençliğine, Türk gençliğine armağan ediyoruz” dedi.

Emeği geçenlere teşekkür edildi

Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel ve İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta'da yaptığı konuşmalarda okulun hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, okulun yapımında emeği geçen başka Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür ettiler.
Konuşmaların ardından Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün adı verilen okulun açılış kurdelesini protokol mensupları hep birlikte kesti ve teşekkür plaketleri takdim edildi. Program davetlilerin okulu gezmesi ve ikramlarla son buldu.