Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çene botoksuyla ilgili bilinmesi gerekenler
Çene botoksuyla ilgili bilinmesi gerekenler
Çene hareketleriyle çene ucunda kırışıklık ve engebeli bir görünüm oluşur. Estetik rahatsızlığa yol açan bu durum, çenenin uç kısmına yapılan botoksla düzeltilebilir. Çeneye yapılan bir diğer botoks uygulaması ise çiğneme kasına uygulanan işlemdir. Bu işlem diş sıkma sorununun tedavisinde de etkilidir…
Yaşam 4 Şubat 2018 - 03:24

Dr. Eylem ACAR

Yüze doğal bir ifade verir

25 yılını geride bırakan ve neştersiz gençliğin ilk adımı olan botoks, en sık yapılan anti-aging uygulamalarının başında geliyor. Çok kısa zamanda yüze çok genç, dinamik, dinlenmiş ve doğal bir ifade veren botoks uygulamaları, öğle saatlerinde iş arasında bile rahatça uygulanabilen, pratik ve etkili bir uygulama olması açısından estetik dermatolojide de hak ettiği yeri aldı.

shutterstock_331039208

Ağrıları azaltır

Botoks tıpta birçok alanda kullanılmaktadır. Bunlardan biri de çene botoksu uygulaması. Bu uygulama her ne kadar üst yüz bölgesi için kullanılıyor olsa da çene bölgesinde de etkin kullanım endikasyonları mevcuttur. Son yıllarda farklı kullanım alanlarından biri de çiğneme kası olan masseter kasına yapılan uygulamadır. Güzellik algısını çok etkileyen ancak farkında olmadığımız bu çiğneme kası, estetik dermatolojinin de önemli bir noktasıdır.

shutterstock_642564985

Kırışıklıkları da yok eder

Çene botoksunda çene ucu ya da ağız kenarı çevresindeki kırışıklıklar da bu uygulamadan fayda görür. Dişlerin gülerken aşırı görünmesinin tedavisinde, marionette çizgilerinin azaltılmasında ve ağız köşesi düşüklüğü tedavisinde de botoks fayda sağlar.

kucuk-cene

Uzman doktorlara yaptırın

Çene botoksu uygulamaları mutlaka deneyimli ellerde uygulanmalıdır çünkü bu bölgeye yapılan yanlış uygulamalar yüz ve ağızda asimetri oluşturabilir. Doz ayarlaması ve uygulama noktaları özenle seçilmeli, aşırı doz uygulamalarından kaçınılmalıdır. Çene botoksu uygulaması oldukça pratiktir. İşlem öncesi lokal anestezik bir krem sürülür. İşlem yaklaşık 10 dakika sürer.