Sözcü Plus Giriş
GALERİ Ceviz suyunun mucizevi faydaları 10 Şubat 2020 05:30
1 Ceviz, insan sağlığı için tüketilmesi elzem olan besinlerden biri. Ceviz suyu da en az ceviz kadar vücuda fayda sağlıyor. Aç karna içilen 1 bardak ceviz suyu kötü kolesterolün düşmesine yardımcı oluyor. Tam bir şifa kaynağı olan ceviz suyunun yararı bununla sınırlı değil. İşte ceviz suyunun mucizevi faydaları...
2 Kötü kolesterolü düşürür: Ceviz suyunun en önemli özelliği kolesterolü ciddi seviyede düşürmesidir. Aç karna içilen 1 bardak ceviz suyunun kolesterol seviyesini düzenler. İçerdiği faydalı vitaminler sayesinde kolesterol seviyesini dengeleyerek kalp sağlığına da bir kere daha yarar ve kalp krizi riskini azaltır.
3 Stresi azaltır: Sinir sistemine iyi gelir. Ceviz suyu bu yönüyle anti-stres özelliği taşır. Sinir sisteminizi işlemesi gerektiği yönde düzene sokarak sizi rahatlatır.
4 Kalp sağlığını koruyor: Kalp sağlığına iyi gelir. Kalbe fazlasıyla iyi olduğu bilinen ceviz suyu kalp fonksiyonlarını düzenler ve kalp sağlığını arttırır. Ayrıca kalp damarlarının iyi işlemesine de yardımcı olur.
5 Kansere kalkan olur: Kanseri önler. Cevizin tek başına da kanseri önleyici özelliği olduğu bilinen bir durumdur ve ceviz suyunun da kanseri önleyici bir etkisi vardır.
6 Karaciğeri güçlendirir: Karaciğeri güçlendirici vitaminlere sahiptir. Hormonları dengeler ve bu şekilde karaciğer daha da güçlenir.
7 Tiroite iyi gelir: Ceviz suyu tiroit hastalığına da birebirdir. Tiroit hastalığı olan kişiler bol bol ceviz suyu tüketmeli.
8 Sağlıklı kilo kaybını destekler: Kilo vermeye yardımcı olur. Ceviz suyu cevizin içindeki kilo vermeye yardımcı sağlıklı yağ özlerini suya salmasından dolayı, kilo vermeye yardımcıdır. Kilo verme sürecinde düzenli tüketeceğiniz ceviz suyu yağ yakımını hızlandırır.
9 Cilt sağlığı: Ceviz suyunu düzenli tükettiğinizde cildinizin neme doygun, daha canlı ve parlak olmaya başladığını hissedersiniz. Ayrıca mantar, sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarını da iyileştirir.