Çift başlı yılan heyecan yarattı

Florida’da bir evin bahçesinde görülen çift başlı yılan korkuttu. İki beyinli olduğu ve verdiği farklı kararlar nedeniyle vahşi yaşamda hayatta kalma şansının çok zayıf olduğu belirlenen yılan korumaya alındı.

Çift başlı yılan heyecan yarattı

ABD'nin Florida eyaletinde bir evin bahçesinde bulunan iki kafalı yılan heyecan yarattı.

İki başlı yılan Florida Balık ve Vahşi Yaşamı Koruma Komisyonu (FWC) tarafından gözlem ve bakıma alındı.

Yılanın, iki “monozigotik ikiz”in embriyo gelişim aşamasında ayrılmadığı ve tek vücutta iki başlı sonuçlanan ‘bisefal’ denen bir durumu olduğu anlaşıldı.

Kurumun Facebook sayfasında yılanın iki ayrı beyne sahip olduğu, verilen farklı kararlardan dolayı vahşi hayatta kalma olasılığının zayıf olduğu duyuruldu.

Uzmanlar, sürüngenlerin bıraktığı çok sayıda yumurtanın çevreden çok fazla şeye maruz kaldığından dolayı iki başlı olarak doğma gibi anomali olasılıklarının arttığını kaydetti.

Daha önce Endonezya’nın Bali bölgesinde bir yaprağın üzerinde hareket etmeye çalışan çift başlı yılan yakalanmıştı.

 

Çift başlı yılan görenleri şoke etti! İlginizi Çekebilir Çift başlı yılan görenleri şoke etti! Asya'nın en tehlikeli çift başlı engerek yılanı bulundu İlginizi Çekebilir Asya'nın en tehlikeli çift başlı engerek yılanı bulundu Hayrete düşüren görüntü! Çift başlı buzağı... İlginizi Çekebilir Hayrete düşüren görüntü! Çift başlı buzağı...