Sözcü Plus Giriş

Çikolata ve çilek maskesi nasıl uygulanır?

Çikolata ve çilek... Ama yemek için değil cildiniz için. Bu ikilinin antioksidan bakımından cilde çok iyi geldiğini belirten Güzellik Uzmanı Yasemin Miras, cilt bakımının püf noktalarını sıraladı.

null
Güncellenme: 14:11, 15/02/2017
Çikolata ve çilek maskesi nasıl uygulanır?

Güzellik uzmanı Yasemin Miras sevdiklerinize genç ve güzel görünmenin sırlarını sıraladı ve küçük dokunuşlarla bebek gibi bir cilde sahip olmanın formülünü verdi.

KİMYASAL PEELİNG NE İŞE YARIYOR?

Cilt yenileme için kimyasal peeling yöntemi iyi bir seçenek. Glikolik asit ile yapılan bu işlem, çok basit ve rahat bir uygulama. Ölü durumdaki üst derinin çabuk atılmasını, aynı zamanda alttan üreyen canlı kısmın rahat ve kaliteli çıkmasını sağlar. Peeling ile cilt ölü hücrelerden arındığında daha genç ve sağlıklı bir görünüm elde edilir. Sivilce izleri ve lekelerde de olumlu sonuç elde edilir.

Miras: Peeling ile cilt ölü hücrelerden arındığında daha genç ve sağlıklı bir görünüm elde edilir. Sivilce izleri ve lekelerde de olumlu sonuç elde edilir. FOTO: SHUTTERSTOCK

Miras: Peeling ile cilt ölü hücrelerden arındığında daha genç ve sağlıklı bir görünüm elde edilir. Sivilce izleri ve lekelerde de olumlu sonuç elde edilir. FOTO: SHUTTERSTOCK

BAKIŞLARINIZLA BÜYÜLEMEYE NE DERSİNİZ?

Güzel kirpiklerin bakışları ne kadar etkilediğini söylemeye gerek var mı? Her kadının kendini güzel hissetmesini sağlayacak muhteşem uygulama İpek kirpik.Her kirpik telinizin üzerine 1 adet takılarak yapılan bu işlem, yaklaşık 45 dakika sonunda uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olmanızı sağlıyor.

MUHTEŞEM İKİLİ ÇİKOLATA VE ÇİLEK

Çikolata ve çilek antioksidan bakımında zengindir ve cildinizi serbest radikallerden korumak için birebirdir. Çilek C vitamini açısından zengindir ve cilt lekelerini hafifletmeye yardımcı olur.

-1 yemek kaşığı organik kakao tozu
-3 yada 4 adet çilek püresi
-seçeceğiniz herhangi bir uçucu yağ
-1 kaşık organik bal

Bütün malzemeleri birlikte karıştırıp cildinizde 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Arkasından bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin.

Miras: Çikolata ve çilek antioksidan bakımında zengindir ve cildinizi serbest radikallerden korumak için birebirdir. FOTO:SHUTTERSTOCK

Miras: Çikolata ve çilek antioksidan bakımında zengindir ve cildinizi serbest radikallerden korumak için birebirdir. FOTO:SHUTTERSTOCK

CİLDE VİTAMİN ŞART

Kimyasal peeling yanında, vitamin enjeksiyonu, yüz mezoterapisi yöntemleri de yılların verdiği yorgunluğu cildinizden silmenin birkaç yolu. Ciltte kurumalar, şiddetli nem eksikliği, renk değişimleri bazen kırmızılık artışı bazen de solukluk, ince çizgilerde artış, çöküntüler, kırışıklıklar, sarkmalar, elastikiyet kayıpları bu yorgunluğun somut tezahürleri. İşte bu noktada önlem almak, gidişatı durdurmak telaşı başlar. Aslında belki bu aşamaya gelmeden önlem almak en iyisi ama genellikle geç kalınır. Yapılacak şeyler; hemen hayatımıza çeki düzen vermek şeklinde olmalı. Hayatımızdaki stresi azaltmak, iyi uyku ve beslenme yürüyüş gibi kolay egzersizlere başlamak ve tabii ki cildin ihtiyaçlarını yerine koymak. Yüz mezoterapisi bu aşamada devreye giriyor. Yüz mezoterapisinde mikroenjeksiyonlar halinde cildin ihtiyacı olan vitaminler, mineraller, antioksidan maddeler, hyaluronik asitler belirli bir düzen içinde cilde verilir.Haftada bir uygulanan bu vitamin enjeksiyonu yaklaşık 8 hafta sonunda ciltte istenilen canlanmayı başlatır. Cilt beslenir, renk düzelmesi olur, su tutulumundaki artış sayesinde gerginlik, sıkılaşma ve dirilik hissedilir.