Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çıldır’da kızak atlarına battaniyeli koruma
Çıldır’da kızak atlarına battaniyeli koruma
Kars-Ardahan sınırında bulunan ve yüzeyi tamamen buzla kaplanan Çıldır Gölü'nde kızakları çeken atları soğuktan korumak için üzerlerine battaniye örtülüyor.
Yaşam 24 Ocak 2020 - 12:35

Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük ikinci gölü Çıldır, her mevsim yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Hava sıcaklığının sıfırın altında 25 dereceye kadar düştüğü bölgede turistleri kızaklarla gezdiren atlar ise sahipleri tarafından soğuk havadan özenle korunuyor.

FOTO:İHA

Hava sıcaklığının sıfırın altında 25 dereceye düştüğü Çıldır'da at sahipleri, buz üzerinde turistleri gezdirdikten sonra atlarını, battaniye ve kilim örterek atların soğuktan etkilenmemesini sağlıyor. Soğuk havadan atları korumak için üstlerini örttüklerini ifade eden İbrahim Ada, “Atların üzerine üşümesinler diye battaniyeleri atıyoruz. Burada yerli yabancı turistleri kızak keyfine davet ediyoruz. Herkesi burada gezdiriyoruz. Sobada ısınıyoruz, atlarımızla güzel keyifler yaşıyoruz” dedi. (İHA)

Etiketler