Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çinli aşçılar, Maltepe’de hünerlerini sergiledi
Çinli aşçılar, Maltepe’de hünerlerini sergiledi
Maltepe Belediyesi'nin hizmete açtığı Kadın Girişimcilik Mutfağı'nın bugünlerde çok özel misafirleri var. Türkiye’nin ilk ve tek kadın 'Master Şef'i olan Deniz Orhun ve Çin’li aşçı Bian Jiang'ın ekibi, hem merkezi gezdi hem de mutfağa girerek çalışanlara özel bir ziyafet hazırladı.
Yaşam 1 Şubat 2018 - 18:18

Türkiye'nin ilk ve tek kadın “Master Şef”i olan Deniz Orhun ve beraberindeki Çinli aşçılar, Maltepe Belediyesi'nin hizmete açtığı Kadın Girişimcilik Mutfağı'nı ziyaret ederek hünerlerini sergilediler.

maltepe-belediyesi-1

Maltepe Belediyesi'nin 2016 yılında hizmete açtığı ve kadınların ücretsiz olarak eğitim aldıkları Kadın Girişimcilik Mutfağı'nın, çok özel konukları vardı. Daha önce Beyaz Saray'a da aşçı olarak davet edilen ve eski ABD Başkanı Obama'nın 49'uncu yaş günü pastasını yapan, Türkiye'nin ilk ve tek kadın “Master Şef”i unvanına sahip Deniz Orhun ve yine dünyaca tanınan Çin'li aşçı Bian Jiang ve ekibi, girişimcilik mutfağını ziyaret etti.

maltepe-belediyesi-2 maltepe-belediyesi-3

Türkiye ve Çin'in yemek kültürlerinin birbirine yakın olduğunu söyleyen Bian Jiang, iki ülkenin ortak lezzetinin ise mantı olduğunu söyledi. Master şef Deniz Orhun ise yaptığı konuşmada, “Dünya mutfaklarını birbirleri ile kıyaslamak yerine, her mutfaktan bir şeyler almaya çalışmalıyız. Her kültürün kendine has bir lezzeti var” dedi.

maltepe-belediyesi-cinli-ascilar maltepe-belediyesi-cinli-ascilar-1

Ziyaretlerini tamamlamadan önce mutfakta bir de yemek hazırlayan Çinli aşçılar, yaptıkları yiyecekleri de mutfak çalışanlarına ikram ettiler.