Çocuğu olmayan çift, kuzu Yaren’i evladı gibi seviyor

Sivas'ta yaşayan Mehmet ve Şerife Çakıcı çifti yıllardır evlat hasreti çekiyor, çocuk sahibi olmak istiyor. Evlat istekleri gerçekleşmeyen çift hasretlerini dindirmek için 6 ay önce bir kuzu sahiplendi. Çakıcı çifti sahiplendikleri kuzuya 'Yaren' ismini koyarken ona evlerinde bebek gibi bakıyor Yaren'in altını bezliyor, aynı sofraya oturuyor, kucaklarında uyutuyorlar.

Sivas’ta Mehmet ve Şerife Çakıcı çifti 2009 yılında evlendikten sonra çok istemelerine rağmen çocuk sahibi olamadı. Çocuk hasreti ile yaşayan çift, 6 ay önce Ulaş ilçesinden henüz 1 günlük olan kuzu aldı. Çakıcı çifti, adını Yaren koydukları kuzuya evlerinde bebek gibi bakıyor.

Şerife Çakıcı kuzuyu evin içinde elleriyle beslerken, çevreyi kirletmemesi için de altını bezliyor. Kuzu Yaren, evde çiftle beraber uyuyor. Şerife Çakıcı boş zamanlarında ise sokağa çıkıp Yaren’i gezdiriyor.

“HER ŞEYİMİZ BERABER”

Çocukluğundan beri kuzuları çok sevdiğini belirten Şerife Çakıcı, “Ben kuzularla büyüdüm. Evlendikten sonra da eşime hep kuzu almak istediğimi söylemiştim. O da kabul etti. Ulaş ilçesinde bir tanıdığımız vardı, koyunun iki tane kuzusu olmuş. Biri ölmüş, diğerine de annesi bakmamış. Bu kuzu 1 günlüktü. Bana getirdiklerinde küçücüktü. 6 aydır benimle birlikte. Adını da Yaren koyduk. Şimdi evde çocuğumuz yerine koyuyoruz. Her şeyiyle ilgileniyorum. Yemeğimizi beraber yiyor, birlikte uyuyoruz. Her şeyimiz beraber. Bazen kendi kendine yatıyor, bazen de bizim yanımıza gelip ayak ucumuzda uyuyor” dedi. (DHA)

Loading...