Sözcü Plus Giriş

Çocuğu olmayanlar kayanın etrafında dönüp çıkan böceği yutuyor

Bursa'da çocuğu olmayan çiftçiler, bir kayanın etrafında tur atıp, dibinden çıkan böcek ya da solucanı yutuyor.

Güncellenme: 12:41, 09/03/2021
Çocuğu olmayanlar kayanın etrafında dönüp çıkan böceği yutuyor

Mudanya ilçesinin Işıklı köyünde bulunan ‘Ebe Kaya’ isimli kaya, çocuğu olmayanlar tarafından ziyaret ediliyor. Çocuğu olmayan çiftler, bu kayanın yanına gelerek, kayanın etrafında 3 tur attıktan sonra, kayanın dibini eşeleyerek ilk çıkan böceği çiğnemeden yutuyor.

Foto: İHA / Çocuğu olmayanların onlarca yıldır sürdürdüğü şifa yöntemi şaşkına çevirdi

Böceği yuttuktan sonra arkasına bakmadan evinin yolunu tutanlar, bu sayede çocukları olacağına inanıyor. ‘Ebe Kaya’, Bursa ve şehir dışından gelen çok sayıda çift tarafından ziyaret ediliyor.

“İLK ÇIKAN BÖCEĞİ YUTUYOR”

Işıklı köyü muhtar âzâsı Murat Ünsal, “Köyümüzün tarihi çok eski. Ebe Kaya olarak bildiğimiz kaya, çocuğu olmayan kişiler tarafından ziyaret ediliyor. Çocuğu olmayan kişi, köyden bir kadını yanına alarak kayanın olduğu yere geliyor.

Foto: İHA / ‘Ebe Kaya’ isimli kaya, çocuğu olmayanlar tarafından ziyaret ediliyor

Köydeki kadın önde, çocuğu olmayan kişi ise arkada, kayanın etrafında 3 tur atıyorlar. 3 turun ardından çocuğu olmayan kişi kayanın etrafını eşerek, ilk çıkan böceği çiğnemeden yutuyor. Daha sonra hiç arkasına bakmadan evinin yolunu tutuyor” dedi. (İHA)

İlginizi Çekebilir72 yıllık bir vahşet hikayesi! Kocası tırpanla iki elini bileklerinden kesti72 yıllık bir vahşet hikayesi! Kocası tırpanla iki elini bileklerinden kesti
Yayınlanma Tarihi:12:28,