Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Akasya Asıltürkmen doğacak bebeğini Türkiye’de büyütecek
Akasya Asıltürkmen doğacak bebeğini Türkiye’de büyütecek
Anne olmaya hazırlanan Akasya Asıltürkmen’le Galata’da bir araya geldik.
Edda SÖNMEZ
Yaşam 6 Ağustos 2016 - 01:00

Anne olmaya hazırlanan Akasya Asıltürkmen'le Galata'da bir araya geldik. Ünlü oyuncu ülkemizde yaşanan darbe girişimi nedeniyle ertelenen düğünü için ise hiç endişeli değil; hatta şimdiden yeni düğün tarihi belli olmuş bile…

akasya-ic

Akasya Asıltürkmen, geçtiğimiz yıl temmuz ayında Şebnem Ferah konserinde evlenme teklifi aldığı sevgilisi Serdar Özerman'la 17 Temmuz'da nikah masasına oturmaya hazırlanıyordu. Ancak 15 Temmuz akşamı gerçekleşen darbe girişimi nedeniyle düğününü erteledi. Altı aylık hamile olan Akasya, şimdilerde bir video paylaşım sitesi üzerinden açtığı kanalında annelik üzerine keyifli bilgiler veriyor. Ünlü oyuncuyla bu video projesi ve düğün tarihi hakkında konuştuk.

4

Kızım Beyoğlu çocuğu olduğu için adı Pera olacak

İnsanların tepkisi nasıl oldu? Projeden beklentileriniz neydi?
Harika tepkiler aldım. Eleştiriler bile olumlu yönde geliyor çünkü kimse bir anneye kıyamıyor. Anne olacaksan, hele bir de benim gibi zaaflarını, poğaça ayaklarını, her şeyini paylaşmaya hazırsan insanlarda üstün bir anlayış oluyor. O yüzden şanslı hissediyorum kendimi ve “Acaba bu Pera'nın şansı mı?” diyorum.
Kızınızın adı Pera mı olacak?
Evet… Beyoğlu çocuğu olduğu için ‘Pera kızı'. Onu da zaten ya ‘Fasulyem' diye ya da ‘Peri kızı' diye seviyorum. Peri kızına benzediğini de hayal ederek…

 

Nasıl ortaya çıktı bu proje?
İnternette annelikle ilgili bir sürü şey araştırırken fark ettim ki bir sürü alan var ve ben niye bir şey yapmıyorum dedim. Ayrıca oyuncu ve birazcık da lafbaz olduğum için tam benim yapabileceğim bir iş olduğuna karar verdim. Arkadaşa ihtiyacım vardı, desteğe ihtiyacım vardı, bu dönemde bir şeyler yapmam gerekiyordu ve bu tam oturdu, ‘AkasyaAna' projesini hayata geçirdim.

1

Böyle bir dönemde düğün yapmak içimden gelmedi

Yaşadığımız ortama baktığınızda, dünyaya gelecek kızınız için endişe ediyor musunuz?
Ülkenin huzuru ve refahı inşallah Pera büyüyene kadar sağlanmış olur. Sadece Türkiye'nin değil bütün dünyanın zor bir dönemden geçtiğini düşünüyorum. Çocuğumu başka bir ülkede ne doğurmak ne de büyütmek istiyorum. Türkiye'de mutluyum. O yüzden bizler yani sanatçı tayfası ülkemizin iyiliği için üzerine düşen görevi yapacak. Ben umutluyum gelecekten; eğer öyle olmasaydı çocuk yapmazdım.

Darbe girişimi nedeniyle ertelenen düğününüzü saymazsak, balayı ve bebek olayı aradan çıkmış gibi görünüyor.
Böyle bir dönemde düğün yapmak içimden gelmedi. Umarım bir daha asla böyle bir şey yaşamayız ve milletçe sarsılmayız. Düğünümüz darbe girişiminden sonraki gün olduğundan düğün yapacak halimiz kalmadı. Organizasyon ufak, mekan sahibi de tanıdık olunca düğünü iptal edebildik. Balayımızı ise iptal etmedik çünkü hava değişikliğine ihtiyacım vardı ve burada olmamın kimseye faydası yoktu. O yüzden biraz uzaklaştık ve dinlenip enerji topladım.

Düğün tarihinizi belirlediniz mi?
21 Ağustos… Biraz geç oldu ama ancak bir tarih bulabildik. Yani herkesi bir kez daha organize etmek çok güç, tabii ki fire vereceğiz ama ben yine de güzel olacağını düşünüyorum.

2

İnsan çocuk yapacağı kişiyle iyi arkadaş olmalı

Magazin dünyasında, çiftlerin çocuk sahibi olduktan sonra evlenmesi günümüzde çok sık rastlanan bir durum. Siz de bunu yaşayan bir çift olarak, konuyla ilgili ne söylemek istersiniz?

Bu olayı tecrübe edince, insanların neden önce evlenip sonra çocuk yaptıklarını çok iyi anladım. Biz Serdar'la bir yıldır nişanlıyız ve “Nasıl olsa evleniriz?” diyorduk. Ama hem düğün hem de bebek hazırlıkları fazla geldi. Düğünümüzü ertelememize neden olan acı olay bile bizi birbirimize daha çok bağladı. Biriyle dünyaya ortak bir birey getirmek çok özel bir bağ oluşturuyor. Allah korusun, günün birinde ayrılabiliriz ama asla kopmayacağız çünkü çocuğumuz var. O yüzden insanın çocuk yapacağı kişiyi seçerken öncelikle onunla iyi arkadaş olması gerek.

Modern kadının tarladaki kadından farkı yok

Birlikte oynamak istediğiniz bir isim var mı?

Yıllardır hep Uğur Yücel'le bir dizide oynamak istemişimdir çünkü onu çok seviyorum. Hamile kaldığım dönem onunla oynayabileceğim bir diziden teklif geldi ve ben çok üzülerek hamile olduğum için kabul edemedim. Proje İstanbul'da çekilecek olsaydı hamileliğimin son ayına kadar oynar hatta doğurur yine devam ederdim. Kadın tarlada doğuruyor, alıyor sırtına çocuğunu tekrar çalışmaya devam ediyor. Modern kadının da durumu farklı değil. Çocuğumu doğduktan sonra uzun süre ben yetiştirmek istiyorum.

Son güncelleme: 11:20 - 06.08.2016

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.