Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çocuklar, Rahmi M. Koç Müzesi’nde iç dünyalarını tasarımlarına yansıtıyor
Çocuklar, Rahmi M. Koç Müzesi’nde iç dünyalarını tasarımlarına yansıtıyor
4- 14 yaş aralığındaki çocuklara hitap eden atölye çalışmaları sömestr döneminde çocuklar için eğlenceli bir etkinlik olacak.
Yaşam 25 Ocak 2018 - 07:33

Gelişim ve öğrenim çok yönlü sosyal ve kültürel çevreler içinde, onlardan etkilenerek oluşmaktadır. Bu nedenle sosyal ve kültürel gelişimin bir parçası olan müzeler de yaptıkları faaliyetlerle çocukların sosyal, duygusal, zihinsel, bedensel, dil gelişim ve becerilerine katkıda bulunmayı, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedeflemekte. Rahmi M. Koç Müzesi bu hedefleri gerçekleştirebilmek için 2002 yılından bu yana sistemli şekilde hazırlayıp uyguladığı Müze Eğitimi Projeleri'ne 2009 yılında Faber Castell' in sponsorluğunda gerçekleşen hafta sonu ve tatil döneminde Hafta içi Eğitim Atölyelerini de dâhil etti.

HER HAFTA FARKLI BİR ATÖLYE ÇALIŞMASI

Müzede sergilenen Fenerbahçe Vapuru' nun 2. Mevki Salonu'nda yer alan Hafta İçi Eğitim Atölyesi'nde 4-14 yaş arası çocuklarla her hafta farklı bir atölye çalışması yapılıyor. Bu atölyeler biyoloji, tasarım, mutfak, boyama, bitki, sinema, matematik, enerji, denizcilik, astronomi, heykel, kukla, drama vb. Atölye' ye katılan çocukların yaş gruplarına göre yeni arkadaşlar edinerek iletişim ve sosyal becerilerini geliştirebilme olanağının yanı sıra yaparak- yaşayarak öğrenebilme imkânı sunmakta. Çocuklar, atölyede yaptıkları ürünlerle evlerine dönmekten çok büyük mutluluk duyuyor. Atölye programları ve bilet satışları hafta içi etkinliği olduğu için müze içindeki bilet satış alanında yapılıyor.

Bilgi için:  0212 369 66 00'dan dahili 133- 120- 105'i tuşlayarak eğitim bölümünden bilgi alabilirsiniz