Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Çocuklar üşümesin’ çağrısına anında cevap
‘Çocuklar üşümesin’ çağrısına anında cevap
Muğla’nın ekonomik yönden en zayıf kırsal mahallelerinden birisi olan ve Köyceğiz ilçesine 50 kilometre uzaklıktaki Otmanlar Mahallesinde taşımalı eğitim gören öğrencilerin kış aylarında yağmurda, soğukta ve karda servis aracı beklediği alana 5 çocuk babası ve işsiz vatandaş tarafından yapılan naylon durağın yerine Muğla Büyükşehir Belediyesi korunaklı araç servis durağı yaptı.
Yaşam 8 Ocak 2018 - 16:12

Otmanlar Mahallesine 4 kilometre uzaklıktaki evlerinden okula gidebilmek için kış aylarında yağan kar ve yağmurdan korunmaları için 5 çocuk babası ve işsiz vatandaş Bilal Eşmeli, şeffaf naylondan derme çatma durak yaptı. Otmanlar Serkis İlkokulu’na giden çocukların soğuktan ve yağmurdan korunmalarını sağlayan derme çatma naylon durağın basında yer alması ve baba Bilal Eşmeli'nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'e yeni durak yapılması yönünde yaptığı yardım çağrısı üzerine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ün talimatı ile Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri yeni ve korunaklı durak için harekete geçti.

‘PAYLAŞARAK SEVİNDİR’ EKİBİ YARDIM ETTİ

Bölgeye ekip gönderen Ulaşım Daire Başkanlığı, derme çatma naylon durağın hemen yanına standartlara uygun korunaklı durak yaptı. Kendisinin de kısmi duyma engelli olduğunu söyleyen baba Bilal Eşmeli, kendisinin 5 ve diğer evlerden de 4 çocuğun her sabah soğukta servis beklediğini söyledi. Naylondan yaptığı durak için bütçesinin ancak elverdiğini, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'e çocuklar için yeni durak yapılması için yaptığı yardım çağrısı sonrası standartlara uygun kapalı durak yapımı tamamlandı.

mugla4
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, çocuklar için servis durağının yapılmasının yanında aileye, Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal sorumluluk projelerinden birisi olan ‘Paylaşarak Sevindir' ekibini de göndererek, değişik giyim malzemelerinden oluşan yardımda bulunuldu.

‘ÇAĞRIMIZ KARŞILIK BULDU’

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'e yaptığı yardım çağrısının hemen ardından taleplerinin karşılandığını söyleyen baba Bilal Eşmeli, “Ben sedef hastası kızımın maaşı ile geçiniyorum ve işsizim. Benim bütçem ancak naylon durak yapmaya yetti. Büyükşehir Belediye Başkanımıza yaptığım çağrının anında karşılık görmesi başta çocuklarımızı ve bizi çok mutlu etti. Çağrımız kısa zamanda yerine getirildi. Çocuklarımız kış aylarında yağmurda, soğukta ve karda okula gitmek için korunaklı bir durağa kavuştu. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün'e hizmetleri için teşekkür ediyorum” dedi. İHA

mugla