Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çocukların yüzüne bakacak yüzleri yok
Çocukların yüzüne bakacak yüzleri yok
23 Nisan törenlerinin 'İptal edilmesi' ihtimaline tepki gösterdiler...
Edda SÖNMEZ
Yaşam 18 Nisan 2016 - 02:33

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarının terör nedeniyle  iptal edilebileceği haberleri büyük tepki çekti. Ünlü isimler “Terör bahane edilerek milli bayramlar kutlanmasın isteniyor” diyerek ağır eleştirilerde bulundu.

BAYRAMLARI YASAKLARSAN TERÖRiZME BAYRAM YAŞATIRSIN

BiZiMKiLER ÖĞRETMENDi

Haberlere en sert tepkiyi veren  ünlü oyuncu Fatma Girik, “Bizim çocukluğumuzda 23 Nisan, 19 Mayıs, 29 Ekim gibi bayramlar çok değerliydi. Öğretmenlerimiz de bize çok güzel muamele ederlerdi. Öğretmenlerimiz bizim yüzümüze bakabiliyorlardı, bütçelerine göre küçük küçük hediyeler alıp sevindiriyorlardı” diyerek eski bayramları hatırlattı.

TECAVÜZCÜ CANAVARLAR

Girik, “Atatürk'ün Cumhuriyeti'nde bunlar olurken; şimdi ise azgın, öğretmen kılığına girmiş canavarlar 45 çocuğa tecavüz ediyorlar. Eskiden bayramları neşeyle karşılayan çocukların yüzüne bakamayacakları için bayram kutlamalarını iptal ediyorlar. Bu güzel bayramları yasaklarsan, terörizme bayram yaşatırsın” diye konuştu.

GANi MÜJDE

Çocuk mu kandırıyorsunuz?

Futbol maçları takır takır oynanırken, statlar dolarken 23 Nisan Çocuk Bayramı terör nedeni ile iptal edilecekmiş, çocuk mu kandırıyorsunuz?

ATiLLA TAŞ

Akıl sır ermiyor bu yaptıklarına

En ufak bir şeyde bayramlara yasak koyuyorlar. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı da yasaklamışlardı, şimdi sıra buna geldi. Akıl sır ermiyor bu yaptıklarına.

 

ERHAN YAZICIOĞLU

Daha da coşkulu kutlamalıyız

Gurur duyduğumuz Atatürk ilkeleriyle, dünyada çocuklara özgü tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı her şeye rağmen kutlamalıyız. Üstelik son dönemde çocukların onuruyla oynanırken daha büyük bir coşkuyla kutlamalıyız.

LEVENT ÜZÜMCÜ

Acaba hangisi rahatsız etti?

Bence bu durumla ilgili en güzel yorumu CHP'li vekil Eren Erdem yaptı. Ve dedi ki; “Acaba hangisi rahatsız etti? ‘Ulusal Egemenlik' mi yoksa ‘çocuk' mu?” Kandırılmaya meyilli bir halk savaşarak kazandığı tek şey olan ulusal egemenliğine bile düşman haline getirildi.

Son güncelleme: 08:03 - 18.04.2016