Çöpe atılan kıyafetler yeniden tasarlanarak defileyle tanıtıldı

Aksaray'da geri dönüşüm kutularına atılan elbiseler Kadın Aktivite Merkezlerinde yeniden tasarlanarak, "Türk tarihinde kadın ve giyim kuşamı" temalı İpekyolu Defilesinde tanıtıldı.

Aksaray’da 1 yıl boyunca kent genelindeki 48 mahallede 260 noktadaki geri dönüşüm kutularında toplanan kıyafetler Kadın Aktivite merkezlerinde kurs alan kadınlara teslim edildi.

Aksaray Üniversitesi’nden gelen öğretim üyelerinin yardımıyla atık elbiseleri Türk tarihindeki yöresel kıyafetlere dönüştürmek için tasarım yapan kadınlar, 35 farklı tasarım ortaya çıkardı.


Kadınların özel günlerde ve gündelik hayatta giydiği elbiseleri atık elbiselerle tasarlayan kursiyer kadınlar 35 farklı elbiseyi atığın nasıl dönüştüğüne dikkat çekmek amacıyla tanıtmak istedi.

35 YÖRESEL ELBİSE
Aksaray’da yeniden tasarlanan 35 yöresel elbise, “Türk tarihinde kadın ve giyim kuşamı” teması ve İpekyolu Defilesi adı altında tanıtıldı.

Kentteki kurum ve kuruşlarda çalışan kadınlar, derneklere üye olan kadınlar ve ev hanımlarının bir araya geldiği defilede elbiseler podyumda sırayla tanıtıldı. İpekyolu Defilesi elbise tanıtımının ardından yapılan el sanatları sergisiyle son buldu.
İHA

Zeugma Mozaik Müzesi'nde defile İlginizi Çekebilir Zeugma Mozaik Müzesi'nde defile
Loading...