Çorlu Deresi’ni kirleten 2 bin işletmeye para cezası verildi

Trakya'da kirli suyuyla sık sık gündeme gelen Ergene Nehri'nin kollarından Çorlu Deresi, simsiyah akmaya devam ediyor. Yapılan denetimlerde, çevreyi kirlettiği tespit edilen 2 bin 58 tesise 25 milyon 774 bin lira ceza uygulandı.

Çorlu Deresi’ni kirleten 2 bin işletmeye para cezası verildi

Trakya’da kirliliğiyle gündeme gelen Ergene Nehri’nin önemli kollarından Çorlu Deresi, endüstriyel atıklar nedeniyle simsiyah akmaya devam ediyor.

Tekirdağ’ın Ergene ilçesine bağlı Sağlık Mahallesi’nden geçen Çorlu Deresi simsiyah akarken, endüstriyel ve evsel atıkların da karışmasıyla derenin yaydığı ağır koku, mahalleliyi cam ve kapı açamaz duruma getirdi.

Ergene Kent Konseyi Başkanı Ercüment Tuncay, “Maalesef bölgemizin çözülemeyen sorunu, vatandaşlarımızın da sağlık açısından hiç çözülemeyen bir derdi. Burada vatandaşlarımızın kendi mülki değerleri maalesef değer kaybetmekte. Şehirsel yaşama göç artmış vaziyette. Manevi değerlerimize, kültür değerlerimize sahip çıkma durumumuz azalıyor. Bundan dolayı çocuklarımızın yetiştiği sadece teknolojik imkanlar ile oluşabilecek durumlar gerçekleşiyor. Bu büyük bir dert” dedi.

25 MİLYON 774 BİN LİRA CEZA

Öte yandan Tekirdağ Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ekipleri, yılbaşından bu yana yaptığı denetimlerde, çevreyi kirlettiği tespit ettiği 2 bin 58 işletmeye 25 milyon 774 bin ceza uyguladı. (DHA)

Çorlu Deresi'nden korkanlar göçüyor; yine simsiyah akıyor İlginizi Çekebilir Çorlu Deresi'nden korkanlar göçüyor; yine simsiyah akıyor

 

Loading...