Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cumhurbaşkanının kızı çocuk emzirme fotoğrafını paylaştı ülke karıştı
Cumhurbaşkanının kızı çocuk emzirme fotoğrafını paylaştı ülke karıştı
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atabevey'in küçük kızının iç çamaşırıyla çocuk emzirme fotoğraflarına tepki geldi.
Yaşam 19 Nisan 2017 - 08:07

Aralık 2011 yılından beri ülkenin başında olan 60 yaşındaki Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atabevey’in en küçük kızı olan 20 yaşındaki kızı Aliya Shagieve, Instagram’da iç çamaşırı ile oğlunu emzirdiği bir fotoğrafını paylaşınca ülke bir anda karıştı.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

Geçen eylül ayında evlenen Shagieve Mart ayında doğumuna bir kaç kalana kadar yapana kadar hamileliği hakkında her hangi bir yorumda bulunmamıştı. Instagram’da hamilelik fotoğrafını paylaştıktan kısa bir süre oğlu Tagir’i dünyaya getirmişti.

shagieva-7Hamileliği ve doğumdan sonra oğlunu emzirirken çektiği fotoğrafları paylaşması yüzde 75’i Müslüman olan ülkenin muhafazakar kesiminden tepki topladı. Muhafazakar kesim, bir kadının çocuğunu emzirirken çekilmiş fotoğraflarını paylaşmasının bir kadın için çok yanlış bir şey olduğunu söyledi.

1

TOPLUM KABUL ETMEK ZORUNDA KALACAK

Shagive ise kendisine yapılan eleştirilere şu şekilde karşılık verdi: Kaideler ve fikirler zamana bağlı olarak değişir. Bu yüzden bu şekilde tepki görmem anlamsızdır ve bir kaç jenerasyon sonra toplum bu tür değişiklikleri kabul etmek zorunda kalacak.

shagieva-4

Cumhurbaşkanının kızı bu tür fotoğraflar çekmeye devam edeceğini söylerken bazı kesimler ise açık fotğraflar paylaşarak önce kocasına eşine ve kardeşine ihanet ettiğini söylediler.

shagieva-3
shagieva-2shagieva-1

Son güncelleme: 08:12 - 19.04.2017