Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Damattan takı sırası beklemek istemeyenler için şaşırtıcı çözüm
Damattan takı sırası beklemek istemeyenler için şaşırtıcı çözüm
Denizli'de yaşayan, ses mühendisi ve gazeteci 27 yaşındaki Atanail Altınoluk, 31 Ağustos'ta gerçekleşecek düğünü öncesi nişanlısı adına internet sitesi kurdu. Altınoluk, sitede, düğüne gelemeyecekler ve takı sırası beklemek istemeyenler için güncel altın fiyatlarının yer aldığı, kredi kartından 9 taksite kadar ödemeyle takı takılması sağlanan linke de yer verdi. Damadın düğün gelirlerini artırmak için bulduğu yöntem hem şaşırttı hem de güldürdü.
Yaşam 3 Ağustos 2018 - 17:00

Tekstil firmasında insan kaynakları müdür yardımcılığı yapan 27 yaşındaki Sehernur Çağlayan  ile 31 Ağustos günü yapılacak düğünle dünyaevine girecek Atanail Altınoluk, internet sitesi hazırlamaya karar verdi. Altınoluk, düğün öncesi nişanlısı adına internet sitesi kurdu. Bir yandan düğünü için bastırdığı davetiyeleri dağıtan Altınoluk, diğer yandan kurduğu internet sitesiyle düğüne katılacak davetliler için yeri ve zamanını gösteren alanlar oluşturdu.

DÜŞÜNCELİ DAMAT

Altınoluk, kurduğu sitede, düğünde takı sırası beklemek istemeyenleri ve takı takmak isteyen; ancak gelemeyecek olanları da düşündü. Altınoluk, internet sitesinde, düğün davetiyesinin yanı sıra güncel altın fiyatları, düğün yeri, takı için online ödeme, ‘Düğüne kaç gün kaldı?’ gibi alanlara yer verdi. Düğünde takı sırası beklemek istemeyenler ya da gelemeyecek olanlar, internet sitesindeki online ödeme bölümüne girip, kredi kartlarından istedikleri miktarı ödeyince takı takmış sayılacak.

“FARKINDALIK YARATMAK İSTEDİM”

Site için yaklaşık 10 bin TL’lik masraf yapan Atanail Altınoluk, “Artık dijital çağda yaşıyoruz. Örf, adet, geleneklerimize göre davetiyeleri zaten dağıtıyoruz. Ancak böyle bir internet sitesi de kurarak, hem farkındalık yaratmak istedim hem de anılarımızın ve fotoğraflarımızın depolanacağı alan oluşturdum. Düğüne gelen herkes fotoğrafını bu sitede görüp, alabilecek, izleyebilecek” dedi.

resimid_5670023(DHA)

Son güncelleme: 17:36 - 03.08.2018