Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dijital verilerinizi koruma altına alın
Dijital verilerinizi koruma altına alın
Teknolojinin hayatımızda daha geniş yer tutması nedeniyle pek çok veriyi artık dijital ortamda saklıyoruz. Fakat bu konuda dikkatli olmanızda yarar var...
Yaşam 17 Şubat 2018 - 03:30

Proaktif savunma

Yedeklemek, dijital verilerden yoksun kalmamak için tercih edebileceğiniz en pratik yöntem. Nasıl ki evden çıktığımızda kapıyı açık bırakmıyorsanız, dijital verilerinizi dizüstü bilgisayarların veya akıllı telefonların onarılamaz derecede hasar görmesi veya tehlikeye girmesi riskine karşı, harici sabit diskler gibi uzaktaki cihazlarla güvende tutun. Yedekleme dışında alabileceğiniz bir diğer önlem de, şifrelerinizi sık sık değiştirmek. Sürekli güncellenen proaktif bir güvenlik yazılımı kullanmak da dijital verilerinizi koruma altına alır.

shutterstock_403991497

Ayda ortalama 10 GB

GÜNÜMÜZDE neredeyse dijital veri üretmeyen insan kalmadı. Bu konuda yapılan araştırmalar, bir kişinin ayda ortalama 10 GB veri ürettiğini ortaya koydu. Bu orana göre dünya çapında her yıl 1 trilyon gigabyte veri oluşuyor. Çocuğumuzun ilk adım attığı an gibi değerli görüntüleri kaybetmek istemiyorsanız, mutlaka dijital verilerinizi yedekleyin.GÜNÜMÜZDE neredeyse dijital veri üretmeyen insan kalmadı. Bu konuda yapılan araştırmalar, bir kişinin ayda ortalama 10 GB veri ürettiğini ortaya koydu. Bu orana göre dünya çapında her yıl 1 trilyon gigabyte veri oluşuyor. Çocuğumuzun ilk adım attığı an gibi değerli görüntüleri kaybetmek istemiyorsanız, mutlaka dijital verilerinizi yedekleyin.

shutterstock_323944457

Siber saldırı ihtimali

Özel hayat dışında, dijital verileri yedeklemek iş dünyası açısından da büyük önem taşıyor. Çünkü önemli kayıtları sanal ortamda tutan şirketler, pek çok açıdan tehdit altında. Çünkü resim, video, ses dosyaları sadece bir makine arızası nedeniyle değil, bir siber saldırı sonucunda da ortadan yok olabilir.