Diş beyazlatma özen ister

Diş çekilmeleri, kalıcı diş hassasiyetleri, dişlerin dış yüzeylerinin bozulması ve mine çatlaklıkları gibi sorunlar yaşamak istemiyorsanız, diş beyazlatma işlemini işin uzmanına yaptırmanız gerek. Bu işlemin öncesinde de özen gösterilmesi gereken pek çok unsur var…

Diş beyazlatma özen ister

Diş çekilmeleri, kalıcı diş hassasiyetleri, dişlerin dış yüzeylerinin bozulması ve mine çatlaklıkları gibi sorunlar yaşamak istemiyorsanız, diş beyazlatma işlemini işin uzmanına yaptırmanız gerek. Bu işlemin öncesinde de özen gösterilmesi gereken pek çok unsur var…

Söz konusu dişler olduğunda, estetik bir görüntüye sahip olmak için yapılan beyazlatma işlemi daimi dişlerin ağız içinde konumlanmasıyla birlikte her yaştan kişiye uygulanabilir. Hospitadent Diş Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Diş Hekimi Recep Eşkar, 12 yaşından sonra yapılabilecek bu işlemin aşınma, kırık, çatlak ve çürük olan dişlerin mutlaka tedavi edildikten sonra yapılması gerektiğinin altını çizdi.

9

Beyaz dişler için ipuçları

– Yemeklerden sonra ufak bir parça peynir yemenin diş minerallerini güçlendirdiğini ortaya koyan araştırmalar var. Peynirden hoşlanmıyorsanız, bir miktar süt ve yoğurt da yemeklerden sonra tercih edebilirsiniz.
– Elma, havuç, ayva gibi sert meyveleri doğramadan, kabuğuyla yiyin. Bu sert meyveler doğal diş fırçası gibidir. Dişe zarar vermeden beyazlamasına yardımcı olur.
– Kullanmanız gerekenler kadar kullanmamanız gerekenler de önemli. Limon ve sirkenin dişleri beyazlatmada kullanılması son derece yanlış. Asitli olduklarından ikisi de dişlere büyük zarar verebilir.
– Halk arasında yaygın olarak bilinen bir diş temizleyicisi karbonattır. Uzun vadede sağlık açısından ideal olmasa da tercih edilebilir.