Sözcü Plus Giriş

Diş teli tedavisi yaptırmak isteyenlerin en büyük problemi tedavinin uzun yıllar sürmesi… Ancak bu sorunu ortadan kaldıran Fastbraces diş teli tedavisi, hızlı ve güvenilir bir tedavi sunuyor.

Konu ile ilgili bilgiler veren Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner,  “Fastbraces diş teli tedavisi, çapraşık dişleri düzeltmek için geliştirilen hızlı, güvenli ve uygun fiyatlı yeni bir diş tedavisi tekniğidir. Bu tekniğin teknolojik özelliği sayesinde kullanılan diş telleri yani braket sistemi tedavinin başlangıcından itibaren diş köklerinin hareket etmesine izin veriyor. Üçgen tasarımı ve özellikle ısı ile aktive olan teli ile ortodonti alanında hem hastalara hem de diş hekimlerine devrim niteliğinde çok sayıda avantaj sunuyor” dedi.

Fastbraces diş teli tedavisi, çapraşık dişleri düzeltmek için geliştirilen hızlı, güvenli ve uygun fiyatlı yeni bir diş tedavisi tekniğidir.

YILLARCA DEĞİL BİRKAÇ AY

Tedaviyi anlatan Üner, “Yıllarca süren diş teli tedavisi hastalar için oldukça zahmetli bir süreçtir. Fastbraces ile daha zahmetsiz bir tedavi süreci ve güzel bir gülümsemeye kavuşmak mümkün. Geleneksel diş teli tedavisinde genelde ilk yıl içinde dişin taç kısmı, ikinci yıl ise kök hareketi tamamlanarak diş çapraşıklığı tedavisi toplam iki yılda tamamlanır. Hızlı ortodonti tedavisi Fastbraces ise, dişin taç ve kök kısımlarını aynı anda düzeltmeye başlar. İlk birkaç haftada bile dişlerdeki düzelme hemen fark edilir hale gelir. Bu sayede diş çapraşıklığı tedavisi önemli derecede kısalır.

5 ile 12 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan tedavide bazı durumlarda ilk birkaç haftada ciddi oranda düzelme görülür. Hem estetik hem de metal braket çeşitleri mevcuttur.” şeklinde konuştu.

KİŞİYE ÖZEL TEDAVİ

Fastbraces tedavisinde öncelikle radyografi alınır ve hastanın dişlerinin fotoğrafları çekilir. Fotoğraflar ve röntgen filmleri üzerinde detaylı bir planlama yapılarak, kişinin diş yapısına göre kişiye özel bir tedavi planı oluşturur.