Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Diyarbakırlı çocuklara hareket merkezi
Diyarbakırlı çocuklara hareket merkezi
'Hareket ederek büyüyen sağlıklı nesiller' sloganıyla yola çıkan Muzipo Kids, 12 ilde faaliyet gösteren 33 merkezinde çocuklarla buluşurken; sosyal sorumluluk anlayışı doğrultusunda doğuda kısıtlı şartlar altında eğitim alan çocuklar için de merkezler açıyor.
Yaşam 2 Mart 2018 - 15:04

Firma bu amaçla başlattığı ‘Aynı Gökyüzünün Çocuklarıyız’ projesi kapsamında ilk olarak Ağrı Doğu Beyazıt Ahmed-i Hani İlkokulu'nda bir hareket alanı tesis ettii. İkinci hareket alanını ise Diyarbakır Çınar ilçesinde Çınar Anaokulu içerisinde tesis ederek yaklaşık 800 çocuğun kullanımına sundu. Çınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aziz İde, Çınar İlçe Milli Eğitim Proje Müdürü Kadri Demir, Köy Okulları Yardım Projesi Koordinatörü Ömer Paşayikt, Çınar Anaokulu ve Çınar İlkokulu yöneticileri ve öğretmenlerin katılmış olduğu açılış töreninde, açılış kurdelesini Muzipo Kids kurucu ortağı Aslı Olgun büyük bir heyecanla kesti. Yapılan törenle kullanıma açılmış olan hareket alanında; çocukların denge, koordinasyon ve esneklik becerilerini geliştiren hareket eğitimleri uygulanacak. Bunun yanı sıra çocuklara başarma duygusunu tattıran, onlara özgüven kazandıran etkinlikler gerçekleştirilecek.