Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Diyet yapmak değil bu bakteri kilo veridiriyor!
Diyet yapmak değil bu bakteri kilo veridiriyor!
İngiltere'de yapılan araştırmacılar, diyet yapmanın kilo vermede bir etkisi olmadığını, mide ve bağırsaktaki bazı bakterilerin zayıflattığını ileri sürdü
Yaşam 13 Nisan 2016 - 09:41

Sağlıklı kilo vermenin temelinde mide ve bağırsakta bulunan bakteriler yatıyor. Londra King’s Üniversitesi araştırmacılarının yaptığı çalışmada, diyet ya da egzersiz yapmanın önemsiz olduğu ortaya çıktı.

ZAYIFLAMA İLE İLGİLİ BİLDİĞİNİZ HER ŞEYİ UNUTUN!

Zayıflama ile ilgili olarak şimdiye kadar yapılan bütün araştırmaları çürüten bir çalışmaya imza atıldı. Londra King’s Üniversitesi’nden Tim Spector yaptığı araştırmalar sonucunda, kalori hesaplanarak yapılan diyetlerin değil, mide ve bağırsaklardaki bakterilerin kilo vermeyi sağladığını ileri sürdü.

PEYNİR, ÇİKOLATA, SÜT ÜRÜNLERİ 

Spector’un teorisine göre, mide veya bağırsakta yaşayan milyonlarca bakteri bedensel ve psikolojik sağlık üzerinde inanılmaz bir güce sahip. Spector, peynir, çikolata, süt ve ürünleri gibi besinleri tüketmenin bakteri sağlığını geliştirdiğini vurguluyor. Ceviz ve fındık gibi yemişler de bakteri sağlığını geliştiren besinler olarak biliniyor.