Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Doğayla iç içe yaşayan ünlüler
Doğayla iç içe yaşayan ünlüler
Ünlülerin doğa sevdasıyla şekillenen evleri tek kelimeyle şahane... Deniz kıyısındaki evlerin mavi keyfi, çiftlik evinin koşuşturmacası, havuz ve hamak sefaları hep bu yaşam alanlarında toplanmış. Hepsinin ortak özelliği ise tablo gibi, yaşanılası mekanlar oluşları. İşte size bunaltan yaz sıcaklarından kaçan ünlülerin doğa dostu sığınaklarından serinleten ve huzur veren görüntüler...
Yüksel ŞENGÜL
Yaşam 30 Haziran 2017 - 00:32

Beylerbeyi'de Boğaz keyfi 

Melek Baykal
Yıllardır düşünü kurduğu Beylerbeyi'deki yalı dairesinde yaşamak, Melek Baykal için büyük keyif. Köpeği ve Boğaz'ın iyot kokulu esintileri ise Baykal'ın vazgeçilmezleri arasında.

melek-baykal-28-kopya

Demirciköy mutluluğu

Müjdat Gezen
Kilyos Demirciköy'deki bahçeli, havuzlu evinde Müjdat Gezen, Tarçın'dan Şeker'e kadar “Can dostlarım” dediği pek çok köpeğiyle birlikte yaşıyor. Ünlü sanatçı, ailece huzur bulduğu evinde 29 yıldır aynı yastığa baş koyduğu eşi Leyla Hanım'la birlikte çok mutlu.

mujdat-gezen-12

Çiftlik evi ve karavan

Kıraç
Kıraç, ailesiyle yıllardır yılın belirli zamanlarında Beykoz'a bağlı Ali Bahadır Köyü'ndeki çiftlik evinde ve karavanda yaşıyor.

kirac-1-1

Yaz mevsimi adada yaşanır

Ediz Hun
Büyükada'da, babasından kalan geniş bahçeli, müstakil ev yaz aylarında Ediz Hun için asla vazgeçemeyeceği bir mekan. Adanın esnafıyla akraba gibi olan Hun, yıllanmış şarap tadı gibi lezzetli hiç eskimeyen komşulukların tadını çıkarırken, ünlü aktör bu evde kaktüs koleksiyonuyla ilgilenmekten de büyük keyif alıyor.

ediz-hun

Bahçesi onun hayatı

Cüneyt Arkın
Cüneyt ve Betül Arkın çifti, 52 yıldır Levent'teki bahçeli evlerinde oturuyor. 1965'ten beri yaşadıkları evle ilgili ünlü aktör, duygularını şu cümleyle açıklıyor: “Bu bahçe benim hayatım. Burada dinleniyorum, huzur içinde yaşıyorum.”

betul-cuneyt-arkin-1

Güvercinlik'teki ahşap ev

Ege
Edebiyat dünyasına ‘İsyan' adlı kitabıyla hızlı bir giriş yapan 90'lı yılların ünlü pop şarkıcısı Ege, her fırsatta Bodrum Güvercinlik'te yaptırdığı ahşap evine gidiyor. Ormanın içinde yer alan evi için Ege, doğayla iç içe yaşamanın kendisine huzur verdiğini söylüyor.

ege-1-2

Moral sığınağı 

Erol Evgin
Polonezköy'de kurduğu çiftlik evinde yaşarken doğanın tadını çıkarıyor. Burası, Evgin'in tüm gözlerden uzakta yaşadığı özel dünyası gibi… Evcil hayvanları, çiçekleri, ağaçları arasında olmak onu dinlendiriyor. Sanatçı, bu ortamın ona ilham verdiğinin de altını çiziyor.

erol-evgin

Huysuz'un mutlu yuvası

Seyfi Dursunoğlu
Seyfi Dursunoğlu'nun (Huysuz Virjin) en büyük keyfi, Çengelköy sırtlarındaki evinde vakit geçirmek. Boğaz'ı izlemekten büyük mutluluk duyan Dursunoğlu, elleriyle ektiği çam ağaçları ve ateş çiçeklerinin bakımını da kendi yapıyor.

huysuz

Bodrum'daki köy evi

Özlem Tekin
Yıllardır Bodrum'daki köy evinde yaşayan Özlem Tekin için yaşadığı yer, kelimenin tam anlamıyla bir sığınak. Büyük şehrin gürültüsünden ve stresinden kaçan Tekin, köpekleri, kedileri ve papağanıyla çok mutlu ve huzurlu bir yaşam sürüyor.

ozlem-tekin-1-2

Efsanenin muhteşem balkonu

Filiz Akın
Dünyanın neresine giderse gitsin, Filiz Akın'ın uzak kaldığında özlediği tek yer Bebek'teki dubleks çatı dairesi. Burada özellikle Boğaz'a nazır geniş balkonunda oturup dostlarıyla sohbet etmeye bayılıyor. Balkonunda çok özel saksı çiçekleri de var Akın'ın.

filiz-akin

Kendisi Çamlık'ta kalbi Samatya'da

Aydın Boysan
Etiler Çamlık'taki balkonunu çiçekle dolduran ve buradan Boğaz'a keyifle bakan Aydın Boysan, tam bir doğa aşığı. Boysan burada her ne kadar mutlu olsa da, doğup büyüdüğü Samatya'nın Narlıkapı Çıkmazı'nı asla unutmuyor.

aydin-boysan

Bahçede dört mevsim

Dolunay Soysert
Bahçeli evde yaşadığı için kendini şanslı sayan Dolunay Soysert, her mevsim bahçesinde yeniden düzenlemeler yaptığını ve mevsimine göre çiçek ektiğini söylüyor. Soysert, “Bahçede olmak, çiçeklerle yaşamak çok güzel. Baharın yazın geldiğini önce onlar fısıldıyor bana” diyor.
dolunay1