Down sendromlu Ufuk, milli rakibini nakavt etti

Down sendromlu özel bireylere dikkat çekmek için Ataşehir'de bir farkındalık etkinliği yapıldı. Özel çocuk Ufuk Özcan, milli rakibi Sinan Çağala ile ringe çıktı ve müthiş bir performans sergileyerek geceye damgasını vurdu. Özcan'ın rakibinin canını yakmamak için özel çaba harcaması izleyenleri hem duygulandırdı hem de coşkuyu doruğa taşıdı.

Milli boksör Yavuz Aktunç, Ataşehir’de ‘Down Sendromu’na dikkat çekmek ve Mustafa Kemal Atatürk‘ün “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” ilkesinden yola çıkarak gençleri spora yönlendirmek maksadıyla düzenlediği özel gecede müthiş bir maç gerçekleşti.

kapak2
Down sendromlu Ufuk Özcan ile milli boksör Sinan Çağala arasında gerçekleşen karşılaşmada coşku doruğa çıktı. Özcan, güçlü rakibine sert yumruklar atmaktan kaçınırken adeta ruhunun güzelliğini ortaya koydu. Maçın galibi, milli rakibini nakavt eden Özcan olurken, özel genç karşılaşma boyunca tezahürtlarla desteklendi.

TOPLAM 13 MÜSABAKA YAPILDI

Öte yandan gala gecesi birçok heyecanlı karşılaşmaya sahne oldu. ‘Fight Night & Kickboks ve Boks Gala Gecesi’nde 5 boks karşılaşması, 8 kickboks karşılaşması toplam 13 müsabaka gerçekleşti. Milli sporcu Yavuz Aktunç'un koordinatörlüğünü yaptığı gecede 43 yaşındaki Şükrü Delice ile 47 yaşındaki İlker Aktürk’ün boks maçı da spor tutkunlarının alkışını aldı.