Sözcü Plus Giriş

Dans şampiyonu Cem Demir balkondan düşerek öldü

Türkiye'nin 4 kez dans şampiyonu, Dünya Latin Dansları Şampiyonası'nda da salsa kategorisinde üçüncü olan Cem Demir, Adana'da kaldığı apartmanın 4’ncü katından düşerek öldü.

Güncellenme: 13:16, 09/12/2018

Mehmet Serbes-Adana

Adana’da bir dans okulunun etkinliğinde sahneye çıkan 25 yaşındaki Cem Demir, daha sonra arkadaşlarıyla birlikte geceyi geçirmek için Çukurova İlçesi Mahfesığmaz Mahallesi Damar Arıkoğlu Bulvarı’ndaki bir apartmanın 4’üncü katındaki daireye gitti. İddiaya göre, dairede bir süre arkadaşlarıyla sohbet eden Demir, balkona çıktı.

dans-1

Dairedekiler kısa süre sonra dışarıdan gelen sesler üzerine balkona çıkıp aşağıya baktıklarında Demir’i kanlar içinde yatarken görüp polise ve 112 Acil Servis'e haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekibi, yaptığı kontrolde, şampiyon dansçının öldüğünü tespit etti. Demir’in cenazesi, olay yerinde yapılan incelemenin ardından ölüm nedeninin tespit edilmesi için otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

dans-3

Kısa süre önce annesini kaybettiği öğrenilen dans şampiyonu Demir'in ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı. Demir'in, balkondan kazayla mı düştüğü, intihar mı ettiği yoksa birileri tarafından aşağıya mı itildiği araştırılıyor.

dans-2

Türkiye'de yapılan dans yarışmalarının Salsa kategorisinde 4 kez şampiyon olan, ABD’deki Dünya Latin Dansları Şampiyonası’nda da yine yarıştığı salsa kategorisinde üçüncü seçilen Demir’in ünlü sanatçıların kliplerinde oynadığı belirtildi. Adana’da bir dans programına katıldıktan sonra, 4. kattan atlayarak intihar ettiği ileri sürülen Cem Demir’in cenazesini Bodrum’dan gelecek olan babasının alacağı öğrenildi. Arkadaşları da adli tıp önünde beklemeye devam ediyor.

Yayınlanma Tarihi:08:49,