Dünya gündemine oturan bebek

Hindistan'da yaşayan 35 yaşındaki Khalida Begum, eşi benzeri olmayan bir bebek dünyaya getirdi. Maymun Tanrı'ya benzetilen bebek bir anda dünyanın gündemine oturdu!

Dünya gündemine oturan bebek

Hindistan’da eşine rastlanmamış bir doğum gerçekleşti. 35 yaşındaki Khalida Begum, bu pazartesi gecesi doğum yaptı. Fakat doğan bebek görenleri hem hayrete düşürdü hem korkuttu. Dünya bu bebeğin görüntüsüyle çalkalanıyor. Küçük kafalı, pörtlek gözlü bebeği görünce de şok geçirdi.

Hindistan doktorları, çocuğa geçici olarak deforme olmuş yüz hatları ve duyarsız cilt gibi belirtileri olan palyaço fetüs hastalığının teşhisini koydular.

hindubebek

Fakat bu belirtiler bunun yanı sıra başka bir rahatsızlık olan anensefali ile de uyuşuyor. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’ne göre, bu durum bebeklerin beyinlerinin ve kafa taslarının üst kısımları olmadan doğmalarına sebep oluyor. Özellikle de ön beyin ve serebrum kısımları… Bunun yanı sıra, kalan kısımlarda da kemik veya deri olmuyor. Britanya’da her yıl yalnızca beş çocuk palyaço fetüs hastalığı ile doğuyorken, yaklaşık olarak her 10.000 hamilelikten 3 tanesi anensefali rahatsızlığından muzdarip oluyor.

4 çocuk annesi kadın ebelerden çocuğunu gözünün önünden kaldırmasını talep etti. Anne Khalida Begum: “Bebeğin vücudunun birkaç kısmı daha gelişmemişti. Bebeği doğumdan sonra ilk gördüğümde, oğlumun uzaylı görüntüsünden ötürü şok olmuştum. Bu görünüme sahip bir çocuk dünyaya getirdiğime inanamadım. Şok olmuştum ve bu duruma çok üzülmüştüm. Ebeden, çocuğu gözümün önünden kaldırmasını istedim” dedi.

maymuntanrilari

Anne birkaç saat sonra yumuşadı ve çocuğu emzirmeye başladı. Bebeğin taşıdığı hastalığın net bir adı konulmadı. Bebeğin maymun Hindu Tanrısı Hanuman olduğuna inanan kasabalılar ise kadının evine akın etmeye başladılar. Bebeği ziyaret ediyorlar, kutsandıklarını düşünüyorlar.