Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dünyaca ünlü markadan sigara bırakmaya destek
Dünyaca ünlü markadan sigara bırakmaya destek
Johnson & Johnson Türkiye Genel Müdürü Murat Mutlu, markanın nikotin bandı ürünüyle sigara bırakma programına verdiği destekten sektörün dinamizmine pek çok konuda açıklamalarda bulundu…
Yaşam 10 Mart 2018 - 03:32

Birgan BİLEKE

– İki ayını geride bıraktığımız 2018 yılına dair Johnson & Johnson Türkiye'nin hedefleri neler?

Kişisel bakım harcamaları ortalaması Türkiye'de 18 Euro iken Avrupa ortalaması 140 Euro. Bu da sektörün ülkemizde büyüme potansiyeli taşıdığının en önemli göstergelerinden biri. Markamız son beş yılda cirosunu üç kat artırdı. 2018 geçtiğimiz yıla daha hızlı başladı. Bu sene yepyeni ürünler ve kampanyalarıyla tüketicimizi geliştirmeye devam edeceğiz.

– Bulunduğunuz konum ve temsil ettiğiniz kurum itibariyle, sizi en çok zorlayan ve size en çok keyif veren unsurlar neler?

Birçok değişkenin olduğu, yeni gelişmelerin yaşandığı çok dinamik bir pazarda çalışıyoruz. Bu da yaptığımız işi keyifli kılıyor. Pazarın dinamizmine uygun bir ürün grubuna ve çalışma arkadaşlarına sahip olduğumuz için çok mutluyuz. Her geçen gün çok daha kalitelisini, beğenileni üretmek ve insanlarımıza sunmak gibi bir gayretimiz var.

shutterstock_157116989

Ürünlerimizin kullanılmasından gurur duyuyoruz

– Markanız tüketici sağlığına dikkat çeken bprojelerde de yer alıyor…

T.C. Sağlık Bakanlığı'nın sigarayı bırakma programı için seçtiği bir iş ortağı olduğumuzu söylemekten mutluluk duyuyoruz. Bu ortaklığın bir sonucu olarak, bağımlılarının sigarayı bırakmalarına yardımcı olacak programlarda markamızın nikotin bantlarını kullanıyorlar. Ürünlerimizin böyle önemli bir programda kullanılmasından gurur duyuyoruz.