Dünyanın ‘en garip kaşlı kadını’ sosyal medyada gündem oldu

İngiltere'de yaşayan 27 yaşındaki Sammie-Jo Hailford, kaşları ile sosyal medyada gündem oldu.

Dünyanın ‘en garip kaşlı kadını’ sosyal medyada gündem oldu

İngiltere’de yaşayan 27 yaşındaki Sammie-Jo Hailford, kaşlarıyla sosyal medyada gündem oldu. TikTok’ta paylaştığı videolarla tanınan genç kadın, ‘güzellik algılarını yıkmak için’ böyle bir yönteme başvurduğunu ve güzellik endüstrisinin baskılarına ‘katılmadığını’ söyledi.

Hailford, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ben burada insanlara kendileri olmaları için ve kendilerine olan güvenlerini artırmaları için yardım ediyorum. Siz de başkalarını yargılamadan doğal güzellikleri kucaklayın. Herkes kendini nasıl ifade etmek istiyorsa öyle davranmalı.” dedi.

Mum who went viral for her huge eyebrows finally explains the reason behind them - YorkshireLive

SOSYAL MEDYADAN YENİ BİR HAREKET BAŞLATTI

Kendisini eleştirenlere de seslenen Haliford, “Sahtesiniz ve gerçek olmayan, davranış ve güzellik standartlarıyla beyniniz yıkanmış durumda” dedi. Sammie-Jo, güzellik endüstrisinin sadece para odaklı olduğunu ve insanları güzellik baskısı nedeniyle ‘akıl hastası’ yapmayı hedeflediğini de sözlerine ekledi.

Genç kadın, sosyal medya üzerinden bir hareket başlattığını ve kabul edilen güzellik standartlarını bir kenara bırakarak insanların zihinsel sağlıklarını iyileştirmelerine yardımcı olmak istediğini söyledi.

Haliford, kaşlarını daha büyük göstermek için eye liner kullandığını söyledi. Genç kadın, zaman geçtikçe daha da kalın kaşlara sahip olmak istediğini de açıkladı. Haliford, görünüşüyle ilgili çok sayıda kötü yorum almasına rağmen, İngiliz basınına kendisinin ‘güzel’ olduğunu düşünen ve ona çıkma teklif eden birçok erkekten mesajlar aldığını söyledi.

İngiltere, Archie'yi konuşuyor: Saatler içerisinde destek ünitesi kapatılacak, Türkiye'ye taşınması gündemde İlginizi Çekebilir İngiltere, Archie'yi konuşuyor: Saatler içerisinde destek ünitesi kapatılacak, Türkiye'ye taşınması gündemde Korkunç olay: Eşini ve çocuklarını 17 yıl bir odaya hapsettiği ortaya çıktı İlginizi Çekebilir Korkunç olay: Eşini ve çocuklarını 17 yıl bir odaya hapsettiği ortaya çıktı Yetkililer isyan etti, Polonya'da askeri müze 'seks yapmayın' uyarısı yayınladı İlginizi Çekebilir Yetkililer isyan etti, Polonya'da askeri müze 'seks yapmayın' uyarısı yayınladı
Loading...