Sözcü Plus Giriş

Dünyanın en ilginç mesleği!

Viktoria Ivachyova dünyanın ilk 'profesyonel yatak ısıtıcısı'. O sıradan mesleklerden daha farklı bir iş kolu yaratmış durumda. Ivachyova erkeklerin soğuk yatağını ısıtıyor ve onların rahat etmesini sağlıyor.

null
Güncellenme: 15:02, 14/02/2017
Dünyanın en ilginç mesleği!

Viktoria Ivachyova dünyanın ilk ‘profesyonel yatak ısıtıcısı’. O sıradan mesleklerden daha farklı bir iş kolu yaratmış durumda.

en-ilginc-meslek-1

Ivachyova erkeklerin soğuk yatağını ısıtıyor ve onların rahat etmesini sağlıyor.

en-ilginc-meslek-2

Okuduğu bir kitaptaki karakterden ilham aldığını söyleyen Rus kadın, bu iş için müşterilerden saat başına 65 pound (yaklaşık 298 TL) aylık ise 1350 pound (yaklaşık 6 bin 200 TL) alıyor.

en-ilginc-meslek-3

Müşteriler yatakları ısıtılırken, Ivachyova ile birlikte odada kalabiliyor. Ancak fiziksel temasta bulunmaları yasak.

en-ilginc-meslek-4

21 yaşındaki kadın, ödediği ücret dışında bir şey isteyen olursa panik butonuna basabiliyor ve odanın dışında bekleyen güvenlik görevlilerini çağırabiliyor.

en-ilginc-meslek-5

Ivachyova, bu görev için çağrıldıktan sonra müşterisinin uyku saatinde geliyor ve pijamalarıyla yatakta bir saat geçiriyor.

en-ilginc-meslek-6

Müşteriler eğer isterlerse bu sürede Ivachyova ile konuşabiliyor. Ivachyova, iyi bir dinleyici olduğunu, bazı erkeklerin problemlerini kendisine açtığını söylüyor.

en-ilginc-meslek-8

Ivachyova, bir gece depresif bir erkeği dinledikten sonra sabah kendisini aradığını ve “Vika sen inanılmazsın, bu sabah uyandım ve yaşama sevinciyle doluyum” dediğini anlatıyor.

en-ilginc-meslek-12

Ivachyova, müşterilerinin genellikle yalnız erkekler olduğunu ama kendisinin herkese yardım etmek istediğini; kadınların bu hizmeti talep etmesi halinde onların da yatağını ısıtabileceğini söylüyor.

en-ilginc-meslek-11