Sözcü Plus Giriş
GALERİ Dünyanın en ilginç mesleği! 14 Şubat 2017 03:00
1 Viktoria Ivachyova dünyanın ilk 'profesyonel yatak ısıtıcısı'. O sıradan mesleklerden daha farklı bir iş kolu yaratmış durumda.
2 Ivachyova erkeklerin soğuk yatağını ısıtıyor ve onların rahat etmesini sağlıyor.
3 Okuduğu bir kitaptaki karakterden ilham aldığını söyleyen Rus kadın, bu iş için müşterilerden saat başına 65 pound (yaklaşık 298 TL) aylık ise 1350 pound (yaklaşık 6 bin 200 TL) alıyor.
4 Müşteriler yatakları ısıtılırken, Ivachyova ile birlikte odada kalabiliyor. Ancak fiziksel temasta bulunmaları yasak.
5 21 yaşındaki kadın, ödediği ücret dışında bir şey isteyen olursa panik butonuna basabiliyor ve odanın dışında bekleyen güvenlik görevlilerini çağırabiliyor.
6 Ivachyova, bu görev için çağrıldıktan sonra müşterisinin uyku saatinde geliyor ve pijamalarıyla yatakta bir saat geçiriyor.
7 Müşteriler eğer isterlerse bu sürede Ivachyova ile konuşabiliyor. Ivachyova, iyi bir dinleyici olduğunu, bazı erkeklerin problemlerini kendisine açtığını söylüyor.
8 Ivachyova, bir gece depresif bir erkeği dinledikten sonra sabah kendisini aradığını ve "Vika sen inanılmazsın, bu sabah uyandım ve yaşama sevinciyle doluyum" dediğini anlatıyor.
9 Ivachyova, müşterilerinin genellikle yalnız erkekler olduğunu ama kendisinin herkese yardım etmek istediğini; kadınların bu hizmeti talep etmesi halinde onların da yatağını ısıtabileceğini söylüyor.