Sözcü Plus Giriş
GALERİ Dünyanın en korkunç ve esrarengiz yaratıkları 19 Ocak 2018 03:08
1 Tayland'da bulunan esrarengiz ceset bulundu. İnsanlar bunun bir yaratık olduğuna inandı. Hatta ülkenin bir çok bölgesinde yaratığı ziyarete gelen insanlardan bazıları, ona kutsallık bile atfetti. Bilim adamları ise bunun deforme olan bir inek yavrusu olduğunu ileri sürdü.
2 Bir kadın, gövdesi koparılmış yaratığın kafasıyla poz verirken görülüyor. Bu yaratığın değişik versiyonları değişik bölgelerde görüldü. Efsaneleşen yaratığın 2007 yılının Ağustos ayında, ABD'nin Teksas eyaletinde yeniden ortaya çıktığına inanıldı.
3 Chupacabra Silueti Latin Amerika'da insanları öldürerek kanlarını içen yaratığa verilen genel bir isimdi.
4 Resimde görünen yaratığı bazı insanlar bunun bir cenin veya kedi yavrusu olduğunu ileri sürerken, bilim adamları yaratığın bir fare buluntusu olduğunda ısrar ettiler.
5 Minik İnsansı fosil 7.2 santim büyüklüğündeki bu minik mi minik yaratık, 1 Ekim 2002'de Şili'de bulundu.
6 Ayağa kalktığında normal bir insan boyuna ulaşan bu yaratık için, bilim adamları bir kanıya varamadı. Nisan 2010'da Çin'in doğusunda avcılar ayı cinsine oldukça benzeyen başka bir yaratık daha yakaladılar.
7 Dev domuz Mayıs 2007'de ABD'nin Alabama eyaletinde bir genç tarafından av sırasında öldürüldüğü belirtildi. Devasa domuzun yanında poz veren genç, basın tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı. Ancak bazı bilim adamları hayvanın artık çok yaşlandığı için gencin kurşunlarından önce öldüğü görüşündeydi.
8 Bu esrarengiz ve tüyler ürpertici yaratık ABD'nin Louisiana kentinde, Berwick'teki geyik parkında görüldü. Yaratık 10 Aralık 2010'da objektiflere yakalandı. Ne olduğu üzerine hala bir uzlaşmaya varılmış değil.
9 Baş kısmı oldukça yavan ve yengece benzeyen yaratığın alt kısımları ise daha çok bir yılanı ve kertenkelenin kuyruğunu andırıyor. Rusya'da bulunan bu yaratığın 200 milyon yıl önce nesli tükenmiş canlılardan olduğu ileri sürüldü.
10 Bu da Çin'de yakalanan bir başka yaratık. Ancak genel kanı hayvanın "bir misk kedisi" olduğu yönünde.
11 Mavi Tepe Yaratığı Panama'nın Cerro Azul bölgesinde, 17 Eylül 2009 tarihinde bulundu. Yerliler ise, kendiledine saldırdığını söyledikleri bu yaratığı taşlayarak öldürdü. Bunun bir yaratık değil derisi yüzülmüş bir fok balığı olduğu da iddia edildi. Yaratık ünlü film karakteri E.T'ye benzetildi.
12 Meksika'da bir çiftçi 11 Mayıs 2007'de, hayvanlar için kurduğu tuzakta bu yaratığı yakaladı. Bazı uzmanlar ise bunun bir tertip olduğunu ileri sürdü.