Sözcü Plus Giriş

Geçmişteki kötü anıları ve duyguları sildirme tekniği ile ‘beynini sıfırlayan’ Ebru Polat’ın açıklamasına, Prof. Dr. Mesut Çetin’den yanıt geldi: Böyle bir yöntem yok!

Psikofarmakoloji Derneği'nin “Beyin Aklımızda” sloganı ile düzenlediği 8nci Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi & 4ncü Çocuk ve Ergen Psikofarmakolojisi Sempozyumu'nun açılışı Antalya'da yapıldı. Kongre açılışında, kendisine beyin sildirme yöntemi sorulan Prof. Dr. Mesut Çetin “Beyin silinmesi diye bir tedavi yöntemi yoktur.

Orada bahsedilen TMU dediğimiz veya TMS (Trans Manyetik Stimülasyon) denen tedavi şekli bizim de uyguladığımız bir tedavi şeklidir. Özellikle EKT gibi tedavilerle unutkanlık gibi hafıza bozukluklarına neden olabilmektedir o tedavi şekilleri. TMS ve TMU dediğimiz tedavi yönteminde aksine hafıza bozuklukları olmamaktadır o yüzden bizim özellikle tercih ettiğimiz bir tedavi yöntemidir. 8.Uluslararası Psikofarmakoloji Kongremizde bu konu detaylı olarak tartışılacak, workshop ve videolarla izleyicilere aktarılacaktır” açıklamasında bulundu.