Eda Pera Küçük, Sıla’yı örnek gösterdi

Şiddete maruz kaldığı iddiasıyla gündeme gelen ve kendisini bu olaydan sonra kadına karşı şiddetle mücadeleye adadığını belirten sunucu Eda Pera Küçük, Woman TV’de katıldığı 'Kadının Gündemi' programında şiddete uğrayan kadınlara tavsiyelerde bulundu.

Eda Pera Küçük, Sıla’yı örnek gösterdi

Küçük, şarkıcı Sıla'nın olayını örnek göstererek kadınların darp raporu alırken sorun yaşamamaları için özel hastane yerine devlet hastanesinden rapor almaları gerektiğine dikkat çekti. Sunucu Eda Pera Küçük'ün şiddete maruz kaldığı iddiası kamuoyunda çok konuşulmuştu. Bu iddiadan sonra kendisini kadına karşı şiddetle mücadeleye adadığını söyleyen Eda Pera Küçük, Woman TV'de yayınlanan Kadının Gündemi programında önemli açıklamalarda bulundu.

KADINA ŞİDDETE KARŞI SAVAŞ AÇTI

Küçük, yaşadığı olaydan dolayı iş kaybına uğradığını, bazı medya kuruluşlarının sırf yaşadığı olay nedeniyle kendisiyle çalışmak istemediğini belirterek buna karşın her halükarda şiddet mağduru kadınlara yardım etmeyi sürdüreceğini belirtti.

SILA'YI ÖRNEK GÖSTERDİ

Küçük, tecrübeleri ışığında şiddet mağduru kadınlara da tavsiyelerde bulunarak bir kadının şiddete uğraması halinde ilk yapması gerekenin darp raporu almak olduğunu belirtti. Küçük ancak Sıla'nın yaşadığı sorunu örnek göstererek raporun özel hastane yerine devlet hastanesinden alınmasının önemli olduğunu da söyledi. Ayrıca Küçük, iş göremezlik raporu alınmasının da çok önemli olduğunu kaydetti. Bilindiği üzere Sıla'nın şiddet mağduru olduğu iddiasıyla açtığı davada adli bilim uzmanları özel hastaneden aldığı raporun yetersiz olduğunu iddia etmişti.

KÜÇÜK'E TEPKİ GÖSTERENLER PİŞMAN OLMUŞ

Bu arada Küçük, yaşadığı olayın ardından tepki gösterdiği için başlarda çeşitli çevrelerden eleştiri hatta tepki aldığını belirterek, buna karşın bu kişilerden bazılarının daha sonra kendi yakını olan kadınların da şiddet kurbanı olması üzerine kendisinden özür dilediklerini söyledi.