Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Edis, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu sözcüsü oldu
Edis, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu sözcüsü oldu
Şarkıcı Edis, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Ofisi’nin yoğun olarak çalıştığı, kadına yönelik toplumsal cinsiyet temelli şiddetin her türlüsünün ve çocuk yaşta evliliklerin sonlandırılması konularında yürütülen program ve projelere destek vermek üzere, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) sözcülüğü görevini üstlendi.
Yaşam 16 Mayıs 2018 - 12:49

Edis Görgülü, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) insani yardım programının sözcüsü olan Songül Öden ve gençlik sağlığı programına sözcü olarak destek veren Azra Akın'ın yaptığı çalışmalara katılarak Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Ofisi'nin sözcülüğü teklifini kabul etti.
76ca9679-e8e5-4331-b249-99e599db5ba1Ankara'da bulunan Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Ofisi'ni ziyaret eden Edis, ofis çalışanları ile tanışıp, sözcülük görevini üstlendiği programların yürütücüleri tanıştı ve bilgi aldı. Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Temsilcisi Karl Kulessa, Edis'in ofis ziyaretinde “Bu yoğun konser programınızda bizlerle görüşmeye vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz. Sizin desteğinizi çok önemsiyoruz, belli ki siz de yaptığımız çalışmaları önemsiyorsunuz. Sizin yardımınızla, gençlere ulaşıp, hem sosyal uyum hem de şiddetin her türlüsünün sonlandırılması konularında önemli çalışmalar yapmayı hedefliyoruz” dedi. Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Temsilcisi Karl Kulessa, Edis Görgülü'ye verdiği rozetle UNFPA ekibi ve yapılan çalışmalara kendisini dahil etti.

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA), 1969 yılında kuruldu ve dünya çapında nüfus konusunda uluslararası finansmana sahip en büyük yardım kaynağı olan UNFPA, sürdürülebilir kalkınmayı destekleyen politikalar ve stratejiler oluşturulması konularında 150'yi aşkın ülkede faaliyet göstermektedir. Çalışmalarına proje temelli olarak başlayan Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA), 1971 yılından bugüne Türkiye'de; üreme sağlığı, toplumsal cinsiyet eşitliğinin desteklenmesi; kalkınmayla ilgili verilerin toplanması, kullanımı ve yaygınlaştırılmasının artırılması, ve insani yardım konularında çalışmalar yapmaktadır. Bu çerçevede ilk Ülke Programı 1988 yılından 1992'ye kadar sürmüş, şu anda ise Altıncı Ülke Programı (2016-2020) yürütülmektedir.

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA), her gebeliğin istenilen gebelik olduğu, her doğumun güvenli gerçekleştiği ve her gencin içindeki potansiyelini ortaya çıkarabildiği bir dünya için çalışır. UNFPA, bu hedefe ulaşabilmek için, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'nden (SKH) özellikle 5 tanesine yoğunlaşmıştır:

· SKH 3: Sağlıklı Bireyler,

· SKH 5: Toplumsal Cinsiyet Eşitliği,

· SKH 10: Eşitsizliklerin Azaltılması,

· SKH 16: Barış, Adalet ve Güçlü Kurumlar,

· SKH 17: Hedefler için Ortaklıklar

Son güncelleme: 18:23 - 16.05.2018