Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Efsane spiker Tuna Huş hayatını kaybetti!
Efsane spiker Tuna Huş hayatını kaybetti!
Beyin ameliyatı sonrasında geçirdiği felç nedeniyle 17 yıldır konuşamayan eski TRT spikeri Tuna Huş bu sabah hayatını kaybetti.
Yaşam 14 Şubat 2018 - 11:14

Efsane spikerin cenazesi yarın öğle vakti Üsküdar Kuruçeşme Selamiali Camisi’nden kaldırılarak toprağa verilecek.

TUNA HUŞ KİMDİR?

TRT‘nin siyah-beyaz olduğu dönemde spiker olarak görev yaptı.

Tuna Huş, 1942 yılında Adana'da doğmuştur.

TRT‘nin siyah-beyaz olduğu dönemde spiker olarak görev yaptı. Her kelimesi kolaylıkla anlaşılan, yumuşak ses tonuyla hafızalarda yer etti. Senelerce TRT'de görev yaptı.

tuna huş

Kuş Dili Eğitim Merkezi'inde eğitmen olarak görev yaptı.

Tuna Huş, 1999 yılında, by-pass ameliyatı oldu, ardından 1,5 sene sonra beyne giden ana damarda pıhtı atması sonucu 2001 yılında beyin kanaması geçirdi ve beyin ameliyatı sonrasında geçirdiği felç nedeniyle konuşma yeteneğini kaybetti. 6 yıl uğraştan sonra biraz konuşmaya başladı.

Tuna Huş, 1990 yılında ikinci evliliğini Berrin Huş ile yapmıştır. Zeynep (d.1991) adında bir kızı vardır. Tuna Huş'un ilk evliliğinden Ali ve Tuna adında iki oğlu vardır. Oğlu Ali Kanada'da yaşamaktadır.

MESUT MERTCAN’I DA GEÇEN SENE YİTİRMİŞTİK

TRT’nin efsanevi spikerlerinden Mesut Mertcan da 2017 yılının ağustos ayında vefat etmişti. Mertcan’ın yeniden ekrana çıkma hayali televizyoncu Erhan Çelik tarafından gerçeğe dönüştürülmüş, Mertcan yıllar sonra yeniden haber sunmanın mutluluğunu yaşamıştı. İşte o anlar

Son güncelleme: 14:23 - 14.02.2018