Elmalı’da korkutan görüntü: Suların 4’te 3’ü çekildi

İstanbul'da barajlardaki doluluk oranı son 10 yılın en düşük seviyesi yüzde 21.11 seviyesine inerken, bu durumdan en fazla etkilenen barajlardan biri de Elmalı barajı oldu. Barajdaki suyun 4'te 3'ü çekildi.

İstanbul’da yağışların azalması sonrasında barajlar alarm verdi. Anadolu yakasında Elmalı Barajı’ndaki suyun 4’te 3’ü çekildi. Barajdaki suyun deniz seviyesinden yüksekliği 54 metreye kadar düştü. Bu oran geçen yıl 66 metreydi.

EYLÜLDE DOLULUK YÜZDE 32’YDİ

Eylül ayında, Anadolu yakasına su sağlayan Elmalı Barajı’nda doluluk Yenioranı yüzde 32 idi. Son 3 ay içinde, barajda su oranındaki azalma devam etti. Aralık ayında yüzde 23.7 seviyesine kadar geriledi.

(FOTO: İHA)

ESKİDEN SU VARDI ŞİMDİ YÜRÜME YOLU OLDU

Geçen aylarda suyla kaplı alanlarda ise artık rahatlıkla yürüyüş yapılabiliyor.

(FOTO: İHA)

Öte yandan yandan suların çekildiği baraj drone ile havadan görüntülendi. (İHA)

Gölbaşı Barajı'nın yüzde 90'ı kurudu, çiftçiler endişeli İlginizi Çekebilir Gölbaşı Barajı'nın yüzde 90'ı kurudu, çiftçiler endişeli Suların yüzlerce metre çekildiği barajda korkutan manzara İlginizi Çekebilir Suların yüzlerce metre çekildiği barajda korkutan manzara Uzman isimler Türkiye'nin kuraklığını anlattı: Önümüzdeki süreç tarımsal kuraklık ve su kesintileri İlginizi Çekebilir Uzman isimler Türkiye'nin kuraklığını anlattı: Önümüzdeki süreç tarımsal kuraklık ve su kesintileri

 

Loading...