Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Elton John’dan şok sözler: “Avrupalıyım, aptal, sömürgeci bir İngiliz değil!”
Elton John’dan şok sözler: “Avrupalıyım, aptal, sömürgeci bir İngiliz değil!”
Sör Elton John, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılma kararını protesto etti ve İngiliz olmaktan utandığını söyledi. John, "Avrupalıyım, aptal, sömürgeci, emperyalist bir İngiliz değil!" dedi.
Yaşam 1 Haziran 2019 - 11:14

Dünyaca ünlü şarkıcı Elton John, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma kararının ve sürecin yürütülüş şeklinin, İngiliz olmaktan utandırdığını söyledi. Ülkenin Brexit kararı ile ilgili, çıktığı turnede konuşan John, ‘Farewell Yellow Brick Road’ kapsamında verdiği konserde “Yaptığı şeyden ötürü ülkemden utanıyorum” dedi.
John, sözlerini şöyle sürdürdü: “Siyasetçilerden, özellikle Britanyalı siyasetçilerden, Brexit’ten bıktım usandım. Ben Avrupalıyım. Aptal, sömürgeci, emperyalist bir İngiliz değil.”
Elton John, İngiltere’de insanlara Brexit ile ilgili olarak en başta doğruların söylenmediğine de değindi ve “İnsanlara saçma sapan ve ekonomik olarak uygulanması mümkün olmayan sözler verildi” dedi.
Brexit sürecinin de çok karmaşık olduğunu söyleyen John, “Bu, insanları gözleri bağlı şekilde labirente koyup, 16 kez kendi çevrelerinde döndürüp yolu bulmalarını istemek gibi bir şey” diye konuştu.

Son güncelleme: 11:16 - 01.06.2019