Eminönü Meydanı motosiklet parkına döndü

İstanbul'da Eminönü Meydanı'nda tarihi Rüştem Paşa Camii çevresine park edilen onlarca motosiklet tepkiye neden oldu.

Eminönü Meydanı motosiklet parkına döndü

İstanbul’da binlerce yerli ve yabancı turistin gezdiği Eminönü Meydanı’nda tarihi Rüştem Paşa Camii’nin çevresi motosiklet parkı haline geldi.

Çevredeki esnafa ait olduğu öğrenilen ve daha çok iş amaçlı kullanılan motosikletler, yayaların kullandığı kaldırıma park ediliyor.

Hem yolları daraltan hem de görüntü kirliliğine neden olan motosikletler, tarihi meydanı ziyarete gidenlerin tepkisine neden oluyor.

Esnaf etrafta motosikletleri için park yeri bulamadıklarını, belediyenin çözüm bulması gerektiğini belirtiyor.

“MOTOSİKLETLERE AİT PARK YERİ YOK”

Esnaf Erdinç İnanç “Bir motosiklet kullanıcısı olarak ben de buraya park ediyorum çünkü bir park yeri yok. Keşke güvenliği olan bir park yeri olsa, çalınma riski ortadan kalkar, görüntü kirliliği sona erer, belediyeye de gelir olur. Eskiden Mısır Çarşısı’na daha yakın park ediyorduk. Restore edildiği için buraya park ediyoruz” dedi.

Motosiklet sürücüsü Polat Ay da “Eminönü toptancı yeri olduğu için herkes motosiklet kullanıyor. Burayı esnaf park yeri olarak belirledi çünkü başka park edecek yer yok” ifadesini kullandı.

Eminönü’ne gezmeye giden Regaip Gündüz ise “Güzel bir görüntü değil ama yapacak bir şey yok gibi gözüküyor” diye konuştu. (DHA)

Loading...