Reklamsız Sözcü
GALERİ En doğal ve en güçlü afrodizyak 5 Mayıs 2018 02:59
1 Hem görüntüsüyle hem de sağlığa olan faydalarıyla oldukça zengin bir çiçek olan safran çiçeği, kokusu ile 'afrodizyak'ta oldukça etkili bir çiçektir. Bu sayede cinsel hayatı da olumlu yönde etkileyen safran çiçeği cinsellikteki soğukluğu gidermektedir. Erkeklerde ise bu durum biraz da farklı olmakla beraber 'sperm kalitesini' arttırma gibi bir özelliği de bulunmaktadır.
2 Sağlığa olan faydaları saymakla bitmemekle beraber cinsellik de çareyi doğada ve bitkilerde arayanların derdine deva olan safran bitkisi uyarıcı etkisiyle cinselliği de arttırmaktadır. Kadınlarda olan cinsellikten soğuma dönemlerinde oldukça etkili ve fayda sağlayan bu bitki aynı zamanda vücudun direncini de arttırıyor. Sinir zayıflığı olan kişilerdeki sorunu gideriyor.
3 Çeşitli faydalarının yanında aynı zamanda yatıştırıcı özelliği olan safran çiçeğin ateş düşürücü özelliği ve kuru öksürüğü de kesmektedir. Sağlığa olan faydalarının yanında bronşit, astım gibi sağlık problemlerine de oldukça fayda sağlamaktadır. Bütün bu sağlık problemlerinin yanında cilde olan etkisiyle de bilinen safran çiçeği ciltte olan kaşıntıları ve sivilcelere oldukça iyi gelmektedir. Aynı zamanda regl sancılarını azaltırken diş ağrılarına da iyi gelmektedir.
4 Frenk yemişi, yorgunluğa karşı oldukça faydalı ve gün boyu zinde tutan bir meyvedir. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Emin Canan, bu meyvenin adeta bir vitamin deposu olduğunu söyledi ve faydalarını anlattı.
5 Frenk yemişinin çok güçlü C vitamini deposu olduğunun altını çizen Canan, yaz aylarında terlemeye bağlı güçsüz kalmada vücudun gün boyu dinç kalması için bir dikenli yemiş yemenin yeterli olacağını ifade etti. Aynı zamanda stres, yorgunluk ve bitkinliğe de iyi geliyor
6 İçerdiği vitaminler sayesinde iyi bir şifa kaynağı olan dikenli incir, öncelikle sindirim sistemimizi düzenler, bağırsaklarımıza iyi gelerek kabızlığı giderir. Dikenli incir sayesinde yorgunluğumuzu üstümüzden atarak zinde bir vücuda kavuşabiliriz. Aynı zamanda cinsel hayatınızı düzene sokar. Dikenli incir tüketerek kendimizi çok daha zinde hissedebiliriz.
7 Ana vatanı Meksika olan bu meyvenin içeriğinde bol miktarlarda C vitamini bulunmaktadır. Aynı zamanda lif, flavonoidler, antioksidanlar, kalsiyum ve potasyum açısından da oldukça sağlam kaynaklıdırlar.