Engellere ‘Hayır’ Dediler! Genç Gönüllüler Hayatlara Dokundu…

Kocaeli Genç Fikirler Derneği ‘’Engel ‘Siz’siniz’ projesi kapsamında özel gereksinimli bireyler ile yavru vatan KKTC’de buluştu.

Engellere ‘Hayır’ Dediler! Genç Gönüllüler Hayatlara Dokundu…

Kocaeli Üniversitesi'nde okuyan bir grup gönüllü öğrenci tarafından kurulan Kocaeli Genç Fikirler Derneği, 2017 Ocak ayında başladıkları “Engel ‘Siz'siniz” projesi kapsamında özel gereksinimli bireyler ile çalışmalarına devam ediyor. Engelsiz bir dünyanın olabileceği bilinciyle yola çıkan Kocaeli Genç Fikirler Derneği (KGFD), “Engel ‘Siz'siniz” projesiyle bu kez yavru vatan KKTC'de örnek bir projeye imza attı.
uw

Kocaeli Genç Fikirler Derneği Kıbrıs'ta

55 gönüllü üyesi ile her yeni dönemde birçok faaliyeti hayata geçiren Kocaeli Genç Fikirler Derneği, “Engel ‘Siz'siniz' projesi kapsamında özel gereksinimli bireyler ile beraber 4 gün boyunca gönüllülük esasıyla KKTC'de keyifli bir kamp gerçekleştirdi.

Projenin Engelsiz Kamp ayağında KGFD gönüllüleri, tiyatro, müzik, kişisel gelişim ve meditasyon eğitimini özel gereksinimli bireyler ile beraber aldılar. Kamp kapsamında çeşitli sosyal aktivelere katılan özel gereksinimli bireyler aynı zamanda KGFD gönüllüleri ile beraber Gazimağusa'yı gezdiler. KKTC kültürünü tanıyarak Kıbrıs geleneksel yemeklerini yapan katılımcılar sertifika almaya hak kazandılar. Genç gönüllüler, 4 gün süren kampın son gecesinde düzenlenen veda yemeğinde eğlenerek kampı sonlandırdılar.

323

Kıbrıs televizyonlarına röportaj veren KGFD üyeleri ” Genç Fikirler Ailesi olarak 4 yıldır ülkemizin çeşitli illerinde sivil toplum bilinciyle çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz ilk kurulduğumuz günden bugüne uluslararası projeler yaparak dünya çapında ‘iyi' şeylerin olmasını sağlamak. Bizler iyiliğin elçisi olmak istiyor ve bu yolda büyüyerek yürümeye devam ediyoruz. Engelsizsiniz Projemizle anavatanımızdan yavru vatana bir adım daha attık. Engelsiz kampımızda 4 gün özel gereksinimli misafirlerimizle birlikteydik eşittik, birdik ve engelsizdik. Hedefimiz her günümüzü her yerde her an birlikte ve eşit şartlar altında daha iyi yaşayabilmek. Kalplerinize engel koymayın, gerisini hep birlikte halledeceğiz. Destek olan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sevgilerimizle…'' dediler.