Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Engelli kadına maganda zulmü
Engelli kadına maganda zulmü
Engelli rampası önünde park eden otomobillerden dolayı engelli bir yurttaş motorlu aracı ile kaldırımda yarım saat mahsur kaldı. Mağduriyeti gören vatandaşlar duyarsızlığa isyan etti. Motoruyla yolunu değiştirmeyerek ve polisten yardım alarak hatalı park edene sürücülere farkındalık dersi veren Gülseren Geçkil, "Herkes bu konuda hassas olmalı. Gerekirse sabaha kadar bekleyecektim" dedi.
Yaşam 1 Ocak 2018 - 17:11

Sivas'ta İnönü Bulvarı üzerinde gerçekleşen olayda, motorlu aracı ile engelli kaldırımında seyreden Gülseren Geçkil isimli yurttaş, engelli rampası önünde park eden otomobillerin engeline takıldı. Geçkil, yönünü değiştirmeyerek polise ihbarda bulundu.
engelli2İhbar üzerine olay yerine gelen trafik polisleri, engelli kaldırımı önünde park eden araç sürücülerine ulaşmak için çalışma başlattı. Geçkil yaptığı açıklamada, “Bedensel engelliyim. Motor kullanıyorum. Engelli rampasına araba park ettikleri için kaldırımda mahsur kaldım. Yarım saattir bekliyorum. Emniyete haber verdim. Trafik polislerimiz geldi. Gerekirse sabaha kadar da bekleyeceğim” şeklinde konuştu.

Bir süre sonda hatalı park eden araç sahiplerine ulaşıldı ve yol açıldı. Vatandaşlar duyarsız şoförlere tepki gösterdi ve engelli yurttaşların hayatlarını kolaylaştırmak için çaba harcanması gerektiği vurgusu yaptı.

Son güncelleme: 17:25 - 01.01.2018