Sözcü Plus Giriş

Enkazdan çıkarılan kediler tedavi altında

İzmir'i sarsan depremin ardından arama kurtarma ekipleri tarafından enkazdan kurtarılan 14 kedi, Kültürpark'taki Küçük Hayvan Polikliniği'nde tedavi altına alındı. Poliklinikte tedavisi yapılan kediler arasında enkazdan 100 saat sonra kurtarılan bir kedi de bulunuyor.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 14:20, 05/11/2020
Enkazdan çıkarılan kediler tedavi altında

İzmir depremi birçok canın mucize kurtuluşuna tanık oldu. Arama kurtarma ekiplerinin gece gündüz demeden günlerce süren çalışmaları sonucu çoğunluğu Rıza Bey Apartmanı’ndan olmak üzere 14 kedi de enkazdan kurtarılarak tedavi altına alındı.

Enkaz bölgelerinde nöbet tutan İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Acil Müdahale ekiplerinin nakil araçlarıyla Kültürpark’taki Küçük Hayvan Polikliniği’ne getirilen kediler, veteriner hekimler tarafından tedavi altına alındı.

“DURUMLARI İYİ”

Polikliniğe getirilen kedilerden ilkinin depremden 75, sonuncusunun ise 100 saat sonra kurtarıldığı belirtildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü Merkez Polikliniği ve Acil Müdahale Birimi Sorumlusu Veteriner Hekim Cihan Ziyan, “Birçoğunun durumu iyiye gidiyor. Ortopedik bir sıkıntıları yok. Enkazdan kurtarılanların yanı sıra enkaz çevrelerinden alıp tedavi ettiğimiz kediler de var. Ayrıca çadırlarda şu an geçici olarak barınan yurttaşlarımızın kedi ve köpekleri bulunuyor. Onları da parklarda enfeksiyon riskinden korumak için ekiplerimiz iç ve dış parazit aşılarını yapıyor” diye konuştu.

BELLİ BİR SÜREDE ALINMAZLARSA SAHİPLENDİRİLECEKLER

Ziyan, enkazdan kurtarılan kedileri sahiplenmek isteyen birçok İzmirlinin İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne başvuru yaptığını belirterek, “Sağ olsun İzmirliler büyük bir duyarlılık gösterdi. Tedavileri tamamladıktan sonra sahipleri tarafından belli bir süre içinde alınmayan kedilerin başvuran kişilerle irtibata geçerek sahiplendirilmesini sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir68 saat sonunda enkazdan bir kedi kurtarıldı68 saat sonunda enkazdan bir kedi kurtarıldı
Yayınlanma Tarihi:12:35,