Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Erkekler neden dolgun kalça sever?
Erkekler neden dolgun kalça sever?
Araştırmacılar, erkeklerin kadınlarda yuvarlak hatları sevmesinin nedenini açıkladı.
Yaşam 23 Nisan 2016 - 10:03

University of Texas at Austin, Psikoloji Bölümünde profesör olan David Buss'a göre erkeklerin kadınların kaçlarına ilgi duyması, göğüslerine ya da kasıklarına ilgi duymasıyla aynı yani geçmişte atalarımızın doğurganlığa atfettiği anlamlardan kaynaklanıyor.  Buss’a göre erkekler, evrim döneminde her zaman doğurgan kadınları arıyor. Eğer karşınızda dolgun kalçalı bir kadın varsa, beyninizin primitif kısmı, onun hamile kalıp çocuk doğurabilecek kadar yağı vücudunda taşıdığına dair inanç ve isteğinden dolayı sinyaller gönderiyor.

Mastering Multiple Position Sex kitabının yazarı  Eric. M. Garrison ise bu durumun bir tabu meselesi olduğunu düşünüyor. Garrison’a göre erkekler, o bölgeye yaklaşılmasına izin verilmediğini düşünüyor. Ancak konu sekse gelince kalçaların arkada olmasından dolayı şehvetli bir durumun söz konusu olduğunu dile getiriyor.

University of Buenos Aires'in araştırmalarına göre  Arjantinli erkeklerin %59'u kalçaları, göğüslere göre daha çok arzuluyor. University College London'ın araştırmasına göre ise tam tersi bir durum söz konusu.

 

Son güncelleme: 15:01 - 23.04.2016