Sözcü Plus Giriş

Eşek refüjün üzerinde mahsur kaldı

Çine-Muğla Karayolu’nun ortasına yapılan ve adeta Çin Seddi'ni andıran beton refüj yolunu şaşıran eşeğe zor anlar yaşattı.

Güncellenme: 10:34, 14/08/2018
Eşek refüjün üzerinde mahsur kaldı

Doğal hayatı hiçe sayarak yapılan ve yolun karşısına geçmesi muhtemel yaban hayvanlarının hayatı hiçe sayılarak yapılan beton refüjün üzerinde mahsur kalan bir eşek yardımsever gencin uzun uğraşları sonucu kurtarıldı. Gencin yardımıyla askıda kaldığı orta refüjden kurtarılan eşek yolun karşısında kendisini bekleyen diğer eşeklerle birlikte gözlerden kayboldu.

resimid_5748805

REFÜJÜN YÜKSEKLİĞİ YÜZÜNDEN MAHSUR KALDI

Çine Barajı Seyir Tepesi yakınlarında otlaması için bahçeye bırakılan eşeklerden biri bahçeden çıkıp karayoluna girdi. Zaman zaman hem kendisini hem de yoldan geçen araçları tehlikeye düşüren eşek yoldan çıkamadı. Trafiğin oldukça yoğun olduğu ve karayolunda çarpılmaktan korkan eşek daha sonra yolun ortasındaki bariyerden atlayarak kaçmak isteyince askıda kaldı.

resimid_5748825

Bir süre bu şekilde bekleyen eşeği bu sırada otomobili ile Muğla'dan Aydın istikametine gitmekte olan Serdar Bozoğlan, aracını sağa çekip mahsur kalan eşeğin yardımına koştu.

resimid_5748823

Önce trafiği kesen Serdar Bozoğlan, daha sonra eşeği arka ayaklarından kaldırıp askıda kaldığı orta refüjden kurtardı. Yardımsever gencin uzun uğraşları sonucu kurtarılan eşek yeniden özgürlüğüne kavuşup yolun karşısında kendisini bekleyen diğer eşeklerin arasına karıştı. İHA

resimid_5748824
Yayınlanma Tarihi:10:26,